Czym jest manifest agile?

Obecnie w biznesie często się mówi o agile, a w szczególności zaś o manifeście agile. O co tutaj w ogóle chodzi? Czym jest to agile? Co to jest manifest agile i jakie w zasadzie są jego postulaty?

zdjęcie - (the_title())


Czym jest manifest agile?

Obecnie w biznesie często się mówi o agile, a w szczególności zaś o manifeście agile. O co tutaj w ogóle chodzi? Czym jest to agile? Jak wprowadzić agile na stałe do życia firmowego? Czy warto wybrać się na agile project management kurs?  O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej...

Czym jest agile?

To słowo jest obecnie bardzo modne i odnosi się do pewnej zmienności. Możemy mieć agile zarządzanie projektami, agile oprogramowanie i wiele innych rzeczy może być agile. Zasadniczo jednak chodzi tu o to, że odchodzi się od pewnego schematu myślowego.

Dawniej bowiem planując coś, zasadniczo od razu wymyślaliśmy cały projekt, dokładnie się trzymaliśmy poszczególnych etapów jego realizacji itd. Dzisiaj jednak, w dobie tak szybko zmieniających się przemian gospodarczych odkryto, że często takie sztywne postępowanie nie ma większego sensu.

Czym jest manifest agile?

W ten sposób niejako właśnie powstał manifest agile. Ogólnie jego pełna nazwa to manifest wytwarzania zwinnego oprogramowania, niemniej jednak w praktyce te najważniejsze zasady - bo tym jest właśnie manifest - można zastosować do praktycznie każdego rodzaju działalności agile.

Spójrzmy pokrótce zatem, jakie to są w ogóle za zasady. Przede wszystkim zatem manifest agile jasno określa, że ludzie oraz interakcje stoją wyżej niż narzędzia i procesy.

Co więcej działające oprogramowanie ma większe znaczenie niż obszerna dokumentacja - to niby prosta i jasna zasada, ale ile osób wpada w błędne koło tak jak jeden z bohaterów "Dżumy", który cały czas tylko poprawiał jedno zdanie w początku swojej książki.

Następnie manifest agile określa, że wyżej powinniśmy cenić współpracę na bieżąco z klientem niż sztywne trzymanie się planu - od tego ważniejsze powinno być także reagowanie na zmiany.

Szkolenia biznesowe Warszawa - ważna nauka

No właśnie - niestety choć agile wydaje się proste, to jednak warto zainwestować w zarządzanie projektami szkolenie Warszawa. Dzięki niemu naprawdę dobrze zrozumiemy te zasady i osiągniemy sukces w pracy!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.