Czym jest metodologia zarządzania projektami?

Bycie skutecznym handlowcem to bardzo odpowiedzialne zadanie. Przedstawiciel handlowy każdego dnia musi zmagać się ze sprzedażą poszczególnych towarów oraz usług. W związku z tym musi on umieć negocjować oraz nawiązywać pozytywne relacje z poszczególnymi kontrahentami biznesowymi.

zdjęcie - (the_title())


Jakie obowiązki ma przedstawiciel handlowy?

Bycie skutecznym handlowcem to bardzo odpowiedzialne zadanie. Przedstawiciel handlowy każdego dnia musi zmagać się ze sprzedażą poszczególnych towarów oraz usług. W związku z tym musi on umieć negocjować oraz nawiązywać pozytywne relacje z poszczególnymi kontrahentami biznesowymi. Aby być w pełni cenionym sprzedawcom niezbędne są szkolenia negocjacje.

Szkolenia negocjacje, czyli jak być dobrym handlowcem

Co prawda każdy przedstawiciel handlowy swoją codzienną pracę wykonuje na rzecz firmy, która go zatrudnia, niemniej swoją wiarygodność może budować tylko dzięki szczególnej dbałości o interesy klienta.

Obecnie na rynku sprzedaży widoczny jest trend budowania pozytywnych oraz długotrwałych relacji z klientami. W związku z tym bardzo istotną cechą każdego przedstawiciela handlowego jest umiejętność słuchania, trafnego dopasowywania oferty do potrzeb nabywcy oraz umiejętność prowadzenia negocjacji.

Współpraca handlowca z klientami nie kończy się na sprzedaży poszczególnych produktów. Wielu sprzedawców zajmuje się również działalnością okołospsrzedażową, a więc doradztwem technicznym wdrażaniem w życie firmy kontrahenta korzystnych dla niego rozwiązań.

W związku z tym ogromne ma znakomita orientacja w branży. Ponadto niezwykle ważna jest znajomość zwyczajów panujących w danym segmencie, znajomość poszczególnych nowości branżowych oraz szeroka wiedza na temat produktów, które sprzedaje. Aby być skutecznym sprzedawcą niezbędne jest profesjonalne szkolenie dla handlowców.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie dla handlowców?

Tego typu szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób które to dopiero rozpoczynają swą przygodę z handlem jak i dla doświadczonych sprzedawców, którzy posiadają już w tej dziedzinie sporą wiedzę.

Szkolenie dla handlowców uczy sprawdzonych technik negocjacyjnych oraz wielu innych umiejętności w dziedzinie handlu. Bardzo często jest ono organizowane w formie ciekawych warsztatów przy użyciu kamery video, dzięki czemu uczestnicy przełamują opór przed wystąpieniami publicznymi.

Ponadto dzięki temu uczą się asertywności niezależnie od warunków, w jakich przyjdzie im rozmawiać z ważnymi partnerami biznesowymi. Wiedza wyniesiona ze szkoleń przydaje się również uczestnikom w kontaktach ze współpracownikami oraz w życiu prywatnym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.