Czym jest środowisko vuca?

Praca w korporacji uważana jest za dobrze płatną i bardzo stresującą. Pojęciem, które coraz częściej wiązane jest z pracą w korporacji jest VUCA. Coraz więcej osób zaczyna się więc zastanawiać czym w ogóle jest środowisko i świat związany z vuca.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest środowisko vuca?

Praca w korporacji uważana jest za dobrze płatną i bardzo stresującą. Pojęciem, które coraz częściej wiązane jest z pracą w korporacji jest VUCA. Coraz więcej osób zaczyna się więc zastanawiać czym w ogóle jest środowisko i świat związany z vuca. Warto mieć na uwadze, że pojęcie to pochodzi od czterech słów, oznaczających: zmienność, niepewność, złożoność i niejednoznaczność.

Zmiany, które zachodzą w obecnym świecie nie pozwalają mieć pewności co do tego, że na usługi określonej firmy będzie zawsze zapotrzebowanie. Nawet jeśli dziś jest popyt na usługi danego rodzaju, jutro może go już nie być. Na pierwszy rzut oka wiąże się to z dość sporym ryzykiem.

Nasza firma może bowiem dobrze prosperować tylko przez jakiś czas. Z drugiej strony, zmiany niosą szanse. Może bowiem upaść nasza konkurencja. Należy również pamiętać o tym, że poważna zmiana jaka zajdzie na drugim końcu świata, może odbić się na kondycji finansowej naszej firmy.

Niestety większości tych zmian nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nie wiemy czy w ogóle się pojawią, a jeśli tak to kiedy. Nie możemy również przewidzieć natężenia, z jakim wystąpią. Nie da się również zaprzeczyć, że procesy, które zachodzą na co dzień w świecie i wpływają na biznes, są bardzo złożone. Trudno je więc zrozumieć oraz poznać ich wpływ na naszą firmę. Mimo, że rzeczywistość vuca sprawia wrażenie dość mocno skomplikowanej, to da się w niej funkcjonować.

Kluczem do jej zrozumienia są szkolenia specjalistyczne. Udział w tych szkoleniach jest zarezerwowany przede wszystkim dla menedżerów oraz kierowników. Project manager szkolenia są świetną opcją dla wszystkich, którzy kierują pracownikami w firmie. Muszą oni bowiem motywować swoich podwładnych do świadczenia pracy jak najlepszej jakości.

Największy wybór interesujących szkoleń znajdziemy w dużych, prężnie rozwijających się miastach, takich jak na przykład Wrocław czy Warszawa. Warto zwrócić uwagę na to czy szkolenia, w których bierzemy udział są dofinansowane czy też nie. Szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej prowadzone są bowiem na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.