Czym jest zrównoważony rozwój?

Istnieje wiele koncepcji zarządzania: wśród nich z pewnością na chwilę uwagi zasługuje koncepcja zrównoważonego rozwoju. Z pewnością każdy o niej kiedyś słyszał – nic dziwnego, to ona widnieje w Konstytucji RP jako jedna z najbardziej właściwych postaw, które mają na celu nie tylko rozwój przedsiębiorczości, ale również ochronę środowiska i kapitału ludzkiego.

   
  Istnieje wiele koncepcji zarządzania: wśród nich z pewnością na chwilę uwagi zasługuje koncepcja zrównoważonego rozwoju. Z pewnością każdy o niej kiedyś słyszał - nic dziwnego, to ona widnieje w Konstytucji RP jako jedna z najbardziej właściwych postaw, które mają na celu nie tylko rozwój przedsiębiorczości, ale również ochronę środowiska i kapitału ludzkiego.

  Zasada zrównoważonego rozwoju mówi o tym, że każde przedsiębiorstwo powinno rozwijać się w taki sposób, by móc chronić środowisko oraz zasoby naturalne. Zakłada ona, że cywilizacja powinna dążyć do tego, by móc zapewnić dobry byt przyszłym pokoleniom. Oznacza to, że społeczeństwo powinno dążyć do zaspokojenia swoich potrzeb, jednak tylko w taki sposób, który nie ograniczy lub uniemożliwi zaspokajanie tych potrzeb w przyszłości.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Ulepsz swoje relacje, popraw swoją efektywność, odkryj swój potencjał i poznaj swoje mocne strony dzięki szkoleniu z testu Gallupa. Zobacz: talenty Gallupa po polskuMogą Cię również zainteresować: komunikacja interpersonalna warsztaty, zarządzanie stresem w organizacji.

  Choć może brzmieć to bardzo skomplikowanie, aby najlepiej zrozumieć zasadę zrównoważonego rozwoju, warto wrócić do początku. Podstawy tej teorii zostały stworzone przez leśników, którzy wycinając drzewa od razu sadzili w ich miejsce kolejne. Następne wycinki postępowały w określonym czasie tak, by las mógł się choćby częściowo odrodzić. Dzięki temu oni spełniali swoje potrzeby, równocześnie gwarantując, że przyszłe pokolenia również będą mogły korzystać z naturalnych zasobów tej części ziemi.

  Jak wprowadzić zasady zrównoważonego rozwoju w lokalnej firmie? Warto przede wszystkim stać się przedsiębiorstwem, które zwraca uwagę na otaczające nas środowisko. Zastąpienie tradycyjnej foliowych jednorazówek torebkami papierowymi i segregacja odpadów to dobre pomysły na początek.

  Pracownicy mogą również zaangażować się w akcje społeczne, takie jak zbieranie nakrętek lub zabawek dla domów dziecka. To sprawia nie tylko, że firma zyskuje wartość społeczną, ale również sprawia, że jej wizerunek ociepla się i jest traktowana jako przedsiębiorstwo przyjazne środowisku i lokalnej społeczności. Dzięki temu może być lepiej postrzegana w oczach klientów oraz skuteczniej prowadzić akcje promocyjne i reklamowe.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.