Czym są negocjacje integracyjne?

Negocjacje – to słowo zawsze budzi różnego rodzaju kontrowersje. W końcu zazwyczaj takie negocjacje kojarzą nam się z filmami hollywood, z wielkimi kłótniami i jeszcze większymi procesami. Czy one jednak w rzeczywistości też tak się prezentują? Nie do końca…

zdjęcie - (the_title())


Czym są negocjacje integracyjne?

Negocjacje - to słowo zawsze budzi różnego rodzaju kontrowersje. W końcu zazwyczaj takie negocjacje kojarzą nam się z filmami hollywood, z wielkimi kłótniami i jeszcze większymi procesami. Czy one jednak w rzeczywistości też tak się prezentują? Nie do końca...

Negocjacje na co dzień

Przede wszystkim warto podkreślić, że negocjacje w firmie wykorzystujemy praktycznie każdego dnia, w każdej nawet najbardziej błahej rozmowie. Zasadniczo bowiem negocjacje powstają w każdym przypadku, w którym dwie strony mają odmienny pogląd na daną sytuację.

Przykładowo zatem rzeczywiście negocjacje będą w takich przypadkach jak sprzedaż, umowy z kontrahentami itp. Tu raczej mogą przebiegać gwałtowniej. Niemniej jednak na co dzień będą one odbywały się między pracownikiem a kierownikiem odnośnie np. podziału zadań, kierownikiem a zarządem odnośnie planu pracy i w wielu innych sytuacjach.

Negocjacje integracyjne, czyli negocjacje na miarę XXI wieku

No właśnie - warto podkreślić, że zasadniczo dzisiaj negocjacje naprawdę inaczej się prezentują niż w zamierzchłej przeszłości. Dzisiaj bowiem szczególnie popularną strategią są negocjacje integracyjne.

Chodzi tu o to, że takie negocjacje nie mają na celu dobicia drugiej strony, wygranej wszelkimi siłami, nie chodzi także o kompromis, z którego obydwie strony były by nie do końca zadowolone. Standardowo bowiem negocjacje te nazywane są "wygrany-wygrany".

Raczej nie dotyczą one sytuacji, w których obie strony mają zupełnie inne zdanie. Bardziej chodzi w nich o znalezienie wspólnej drogi, rozwiązania, które w zasadzie będzie korzystne dla celów obydwu stron.

Szkolenia dla handlowców z negocjacji

Niestety jednak wiadomo - takie negocjacje nie są proste na co dzień i trzeba się ich nauczyć. W tym celu naprawdę warto zainwestować w szkolenia dla handlowców z zakresu właśnie negocjacji. Przy okazji warto napomknąć, że przydatne będą także inne szkolenia, jak chociażby szkolenie telemarketing, czy też szkolenia dotyczące kodeksu pracy oraz tricków stosowanych w negocjacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.