Czym są zwinne metodyki zarządzania?

XXI wiek oznacza często prawdziwą rewolucję w biznesie. Do niedawna bowiem wszystko było mniej lub bardziej stałe. Raczej nie zastanawialiśmy się co chwila, kiedy projekt wygrał jakiś konkurs czy przetarg, to po prostu był realizowany i tyle.

zdjęcie - (the_title())


Czym są zwinne metodyki zarządzania?

XXI wiek oznacza często prawdziwą rewolucję w biznesie. Do niedawna bowiem wszystko było mniej lub bardziej stałe. Raczej nie zastanawialiśmy się co chwila, kiedy projekt wygrał jakiś konkurs czy przetarg, to po prostu był realizowany i tyle.

Dzisiaj jednak nie jest to tak oczywiste. Podczas gdy dawniej miarą sukcesu była dokładność zaplanowania projektu, tak dzisiaj w zasadzie wielu zmiennych zupełnie nie możemy być pewni i o sukcesie często decyduje zwinność i elastyczność oraz umiejętność przystosowania się do nowych warunków. Warto dlatego chodzić na różnego rodzaju kursy, takie jak szkolenie scrum.

Zwinne metodyki zarządzania - najważniejsze informacje

Tak w zasadzie właśnie działają zwinne metodyki zarządzania, jak własnie najbardziej znana, czyli agile pm foundation.

Zasadniczo tutaj nie ma ściśle określonego planu, a do zadań nie podchodzimy na zasadzie "muszą zostać wykonane", tylko "mają przynieść efekt, bez względu na to, co w zasadzie z nimi zrobimy". Te metodyki uwzględniają dzisiejszy styl pracy, a mianowicie to, że sytuacja na rynku jest bardzo dynamiczna i niestabilna.

Dajmy tutaj jakiś przykład. Załóżmy, że jesteśmy firmą produkującą ciekawe koszulki. Patrząc na zachowania gwiazd, magazyny itp. wydaje się, że prawdziwym hitem mogą stać się np. koszulki w żółwie.

Jednak wiadomo - trudno być tego pewnym. Klasycznie powinniśmy od razu inwestować w to i jak najszybciej wypuścić na rynek koszulki z żółwiami. Taka taktyka w niektórych przypadkach ciągle jeszcze nieźle się sprawdza.

Warto jednak opanować również taktykę agile - tu stopniowo będziemy realizować różne etapy i może się okazać, że najkorzystniejsze będzie sprzedanie iluś procent koszulek w żółwie, przemienienie innych na koszulki w palmy a z jeszcze innych zrobienie kamizelek.

Szkolenia biznesowe Warszawa - ważna inwestycja

Jak widać zapewne -takie zarządzanie agile wcale nie jest łatwo wprowadzić tak, aby dało pożądany efekt. Dlatego też warto zainwestować w zarządzanie projektami szkolenie Warszawa, na którym nauczymy się dokładnie, czym jest agile oraz jak i kiedy to należy wykorzystywać.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.