Czym zajmuje się przedstawiciel handlowy?

Przedstawiciel handlowy to osoba mająca nieustannie kontakt z partnerami biznesowymi. Wykonywanie tego zawodu wymaga dużej wszechstronności, nie tylko w zakresie posiadanej wiedzy, lecz także w zakresie umiejętności miękkich.

zdjęcie - (the_title())


Czym zajmuje się przedstawiciel handlowy?

Przedstawiciel handlowy to osoba mająca nieustannie kontakt z partnerami biznesowymi. Wykonywanie tego zawodu wymaga dużej wszechstronności, nie tylko w zakresie posiadanej wiedzy, lecz także w zakresie umiejętności miękkich. Można jeuzyskać poprzez profesjonalne szkolenie dla handlowców.

Kto może być dobrym handlowcem?

Największe szanse zaistnienia na rynku sprzedaży mają osoby otwarte, przebojowe oraz bardzo odporne na stres. W życiu każdego sprzedawcy niezbędne są szkolenia negocjacje.

Profesjonalnie przygotowane pod kątem obsługi klienta oraz zdobycie merytorycznej wiedzy dotyczącej działalności oraz oferty przedsiębiorstwa, na rzecz którego świadczy pracę, w dużej mierze wpływa na odniesienie sukcesu.

Każdy handlowiec musi również akceptować specyficzny tryb pracy, bowiem większą część dnia spędza on w podróży oraz w obcych miejscach. Każdy przedstawiciel handlowy pracuje na terenie wyznaczonego regionu. Jego zasięg terytorialny może być różny, począwszy od dzielnicy miasta, poprzez województwo, aż po większe części kraju. Wszystko zależy od specyfiki firmy oraz rodzaju sprzedawanych towarów i usług, które to oferuje przedsiębiorstwo.

Istotnym zadaniem każdego przedstawiciela handlowego jest wyszukiwanie nowych kontrahentów, którzy to będą skłonni do współpracy oraz zawierania korzystnych transakcji.

Szkolenia negocjacje – czyli jak być skutecznym sprzedawcom?

Podstawowym zadaniem każdego przedstawiciela handlowego jest nawiązywanie kontaktu z klientami oraz podtrzymywanie owocnej współpracy. W ramach świadczonej pracy sprzedawca przekonuje klienta do zakupu towarów oraz korzystania z poszczególnych usług. Przedstawia on korzystne oferty promocyjne oraz organizuje i nadzoruje dostawy towaru do klientów. Ponadto zapewnia sprawną obsługę posprzedażową.

W związku z tym musi wykazać się ogromnymi umiejętnościami negocjacyjnymi. W tym celu niezbędne jest szkolenie dla handlowców podczas którego każdy uczestnik może zapoznać się z teorią, a następnie ją intensywnie ćwiczyć.

Trenerzy prowadzący szkolenia to doświadczeni praktycy, którzy koncentrują się na rozbudzaniu talentów negocjacyjnych drzemiących w wielu uczestnikach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.