Dlaczego warto organizować wyjazdy firmowe?

Zintegrowany zespół pracowników, to prawdziwy klejnot, o który należy dbać w sposób szczególny. Jak pokazują badania, pracownicy, którzy między sobą mają pozytywne relacje efektywniej współpracują i są bardziej skorzy do szybkiego rozwiązywania sytuacji konfliktowych.

   

  Zintegrowany zespół pracowników, to prawdziwy klejnot, o który należy dbać w sposób szczególny. Jak pokazują badania, pracownicy, którzy między sobą mają pozytywne relacje efektywniej współpracują i są bardziej skorzy do szybkiego rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Warto pamiętać o tym, że rzadko kiedy zdarzają się sytuacje, że zespół sam się zintegruje. Najczęściej trzeba nieco pomóc pracownikom. Świetną okazją do tego są firmowe wyjazdy integrujące zespół. Dlaczego warto je organizować?

  Integracja pracowników

  Jak już wcześniej zostało wspomniane zostało, taki wyjazd to świetna okazja do tego, aby zespół lepiej się poznał. Codzienna rutyna obowiązków sprawia, że każdy skoncentrowany jest wyłącznie na własnych zadaniach i najczęściej marzy tylko o tym, aby jak najszybciej skończyć pracę i wrócić do domu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

  Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

  Pewne znajomości można nawiązać jedynie na przerwie kawowej, jednak ona zazwyczaj trwa zbyt krótko, aby wejść z drugim człowiekiem w bliższe relacje. Dwudniowy wyjazd to optymalna ilość czasu na to, aby zarzucić haczyk znajomości. Gdy zostaną przełamane pierwsze lody, to w dalszym czasie integracja będzie przebiegała już swoimi własnymi torami.

  Zabawa i zwiększenie zapału do pracy

  W dzisiejszym zabieganym świecie, który pełny jest obowiązków i spraw do załatwienia bardzo trudno jest znaleźć czas na rozrywkę. Postawa ciągłej gonitwy prowadzi do przewlekłego zmęczenia, a to z kolei jest jedną z najczęstszych przyczyn wypalenia zawodowego.

  Jednym z założeń wyjazdu pracowniczego organizowanego dla pracowników jest właśnie dobra zabawa. Przez kilka dni mogą oni odpocząć oraz nabrać energii do dalszej, intensywnej pracy. Warto zadbać o interesujące rozrywki podczas takiego wyjazdu. Mogą to być na przykład różnego rodzaju gry zespołowe lub też inne aktywności.

  Ważne jednak, aby w takie zajęcia mogli zaangażować się wszyscy pracownicy, tak by nikt ani na chwilę nie poczuł się wykluczony z grupy - w przeciwnym razie można osiągnąć efekt zupełnie przeciwny do tego zamierzonego.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.