Dlaczego warto organizować wyjazdy firmowe?

Zintegrowany zespół pracowników, to prawdziwy klejnot, o który należy dbać w sposób szczególny. Jak pokazują badania, pracownicy, którzy między sobą mają pozytywne relacje efektywniej współpracują i są bardziej skorzy do szybkiego rozwiązywania sytuacji konfliktowych.

9 sierpnia 2018
zdjęcie - Dlaczego warto organizować wyjazdy firmowe?

 

Zintegrowany zespół pracowników, to prawdziwy klejnot, o który należy dbać w sposób szczególny. Jak pokazują badania, pracownicy, którzy między sobą mają pozytywne relacje efektywniej współpracują i są bardziej skorzy do szybkiego rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Warto pamiętać o tym, że rzadko kiedy zdarzają się sytuacje, że zespół sam się zintegruje. Najczęściej trzeba nieco pomóc pracownikom. Świetną okazją do tego są firmowe wyjazdy integrujące zespół. Dlaczego warto je organizować?

Integracja pracowników

Jak już wcześniej zostało wspomniane zostało, taki wyjazd to świetna okazja do tego, aby zespół lepiej się poznał. Codzienna rutyna obowiązków sprawia, że każdy skoncentrowany jest wyłącznie na własnych zadaniach i najczęściej marzy tylko o tym, aby jak najszybciej skończyć pracę i wrócić do domu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Pewne znajomości można nawiązać jedynie na przerwie kawowej, jednak ona zazwyczaj trwa zbyt krótko, aby wejść z drugim człowiekiem w bliższe relacje. Dwudniowy wyjazd to optymalna ilość czasu na to, aby zarzucić haczyk znajomości. Gdy zostaną przełamane pierwsze lody, to w dalszym czasie integracja będzie przebiegała już swoimi własnymi torami.

Zabawa i zwiększenie zapału do pracy

W dzisiejszym zabieganym świecie, który pełny jest obowiązków i spraw do załatwienia bardzo trudno jest znaleźć czas na rozrywkę. Postawa ciągłej gonitwy prowadzi do przewlekłego zmęczenia, a to z kolei jest jedną z najczęstszych przyczyn wypalenia zawodowego.

Jednym z założeń wyjazdu pracowniczego organizowanego dla pracowników jest właśnie dobra zabawa. Przez kilka dni mogą oni odpocząć oraz nabrać energii do dalszej, intensywnej pracy. Warto zadbać o interesujące rozrywki podczas takiego wyjazdu. Mogą to być na przykład różnego rodzaju gry zespołowe lub też inne aktywności.

Ważne jednak, aby w takie zajęcia mogli zaangażować się wszyscy pracownicy, tak by nikt ani na chwilę nie poczuł się wykluczony z grupy - w przeciwnym razie można osiągnąć efekt zupełnie przeciwny do tego zamierzonego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.