Skuteczna komunikacja w życiu zawodowym

Skuteczna komunikacja w życiu zawodowym powinna stanowić ważny aspekt dla każdego. Niejako z automatu przyjmuje się założenie, że specjalistami od komunikacji powinny być wyłącznie osoby zajmujące się sprzedażą bezpośrednią, telefoniczną czy mającą na co dzień kontakt z klientem.

Gamma - Skuteczna komunikacja w życiu zawodowym

   

  Skuteczna komunikacja w życiu zawodowym powinna stanowić ważny aspekt dla każdego. Niejako z automatu przyjmuje się założenie, że specjalistami od komunikacji powinny być wyłącznie osoby zajmujące się sprzedażą bezpośrednią, telefoniczną czy mającą na co dzień kontakt z klientem. Nic bardziej mylnego - właściwa komunikacja czy to w grupie pracowników czy też na linii podwładny - szef jest niezmiernie istotnym aspektem działalności każdego przedsiębiorstwa.

  Szumy komunikacyjne - na co zwrócić uwagę

  Problemy z komunikacją najczęściej nie wynikają ze złej woli jednej czy drugiej strony, ale z braku wiedzy, umiejętności komunikacyjnych czy też powodowane są przez tak zwane szumy. Żeby wypowiadany komunikat został dobrze odebrany, to przede wszystkim musi cechować go prostota i przejrzystość. Przykładem mogą być chociażby polecenia służbowe. Należy je przekazywać bezpośrednio temu podwładnemu, który ma wykonać zadanie. Komunikat musi być precyzyjny i przekazany w odpowiednich warunkach - nie może na przykład zostać przerwany przez rozmowę telefoniczną. Równie ważna jest komunikacja pomiędzy pracownikami - jasny podział zadań, wzajemne zaufanie oraz bieżące rozwiązywanie konfliktów przyczyniają się do efektywnej współpracy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, szkolenie - motywacja.

  Efektywna komunikacja szkolenie

  Chcąc się komunikować w sposób efektywny, czyli taki który przynosić będzie oczekiwane rezultaty należy posiąść podstawową wiedzę teoretyczną na ten temat. Można studiować dostępną na rynku literaturę, jednak dużo lepszym rozwiązaniem będzie wybór odpowiedniego szkolenia. Co można oczekiwać po kursie z efektywnej komunikacji? Przede wszystkim uczestnik dowie się, jak skutecznie budować mosty komunikacyjne pozytywnie wpływające na jakość współpracy, a także jak radzić sobie z własnymi negatywnymi emocjami w taki sposób, aby nie rzutowały one na relacje zawodowe. Ponadto, dzięki warsztatowej metodzie pracy można pogłębić swoje umiejętności interpersonalne, rozwinąć zdolności komunikacyjne i opanować stres wynikający z kontaktów społecznych. Szkolenia przeprowadzane są w niewielkich grupach, dzięki czemu kameralna atmosfera pozytywnie wpływa na przebieg szkolenia.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.