Efektywne zarządzanie czasem

Czas – to potężny sprzymierzeniec albo przeciwnik, w zależności od tego, czy potrafimy go efektywnie wykorzystać. Niestety dzisiaj, w dobie tylu bodźców oraz wszelkich rzeczy, które odciągają naszą uwagę, naprawdę trudno jest nam wykorzystać efektywnie czas. A po co w zasadzie to robić? Jakie będziemy mieć korzyści?

3 kwietnia 2018
zdjęcie - Efektywne zarządzanie czasem

 


Czas - to potężny sprzymierzeniec albo przeciwnik, w zależności od tego, czy potrafimy go efektywnie wykorzystać. Niestety dzisiaj, w dobie tylu bodźców oraz wszelkich rzeczy, które odciągają naszą uwagę, naprawdę trudno jest nam wykorzystać efektywnie czas. A po co w zasadzie to robić? Jakie będziemy mieć korzyści? Gdzie nauczyć się efektywnie zarządzać czasem? Komu się to najbardziej przyda?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Skutecznie zarządź swoim czasem. Oferujemy szkolenie z zarządzania czasem podczas którego m. in.: dowiesz się jak planować i określać cele, jakie są bariery osobiste w zarządzaniu sobą w czasie, oraz jak je przezwyciężyć, poznasz techniki, które są pomocne w zarządzaniu czasem.

Zajrzyj również tutaj: flow, szkolenia dla firm warszawa.

Wykorzystać czas

Otóż pomyślmy sami, ile czasami moglibyśmy zrobić, gdybyśmy trzymali się swoich harmonogramów. Bardzo często wiele osób robi sobie karteczkę z wypisanymi rzeczami do zrobienia danego dnia. Na początku udaje nawet nam się czegoś trzymać, ale wraz z upływem dnia wykonywanie harmonogramu idzie nam coraz gorzej. Myślimy sobie - nic się nie stało, każdy przecież zasługuje na chwilę odpoczynku. Teoretycznie tak, niemniej jednak warto zauważyć, że przecież też nie odpoczywamy wówczas zbyt efektywnie. Gdzie zatem leży błąd? Może harmonogram jest źle skonstruowany? Albo zadania źle rozplanowane? A może brakuje nam motywacji? W zasadzie - ziarnko prawdy jest w każdym z tych twierdzeń. Po prostu kiepsko radzimy sobie z zarządzaniem czasem.

Efektywne zarządzanie czasem a odpoczynek

trzeba jednak w tym momencie podkreślić, że efektywne zarządzanie to nie tylko i wyłącznie praca aż do granic naszych możliwości. Oczywiście chodzi także o to, aby nauczyć się odpoczywać. Ale tak odpoczywać, abyśmy rzeczywiście wypoczęli. Warto zatem zauważyć, że umiejętność efektywnego zarządzania czasem oznacza nie tylko lepsze wyniki w pracy, szybszy rozwój firmy, lecz także większe wypoczęcie, lepsze zdrowie. Słowem - życie pełną życia.

Szkolenia z efektywnego zarządzania czasem

Kto powinien nauczyć się tej umiejętności? Oczywiście w zasadzie każdy, jednak szczególnie przyda się ona kierownikom, szefom, menedżerom, czyli osobom, które muszą pogodzić wysokie stanowisko i wynikającą stąd dużą ilość obowiązków z realizowaniem pasji oraz życiem rodzinnym. Ponadto efektywne zarządzanie czasem w pracy także jest niebywałą zaletą!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.