Excellent zespół

O czym marzą menadżerowie? O tym by posiadać wspaniały zespół, który poradzi sobie w każdych warunkach i potrafi ze sobą współpracować. Lecz aby to osiągnąć należy poświęcić ogrom czasu na dopracowanie zespołu. W pierwszej kolejności bardzo ważne jest odpowiednie dobranie ludzi. Nie chodzi tu o to by od razu wszyscy ze sobą znakomicie pracowali, ale by nam jako menadżerom dobrze się z nimi współpracowało. Gdy już to osiągniemy, bardzo ważne jest by wyznaczyć granice. 

Gamma - Excellent zespół
   
  O czym marzą menadżerowie? O tym by posiadać wspaniały zespół, który poradzi sobie w każdych warunkach i potrafi ze sobą współpracować. Lecz aby to osiągnąć należy poświęcić ogrom czasu na dopracowanie zespołu. W pierwszej kolejności bardzo ważne jest odpowiednie dobranie ludzi. Nie chodzi tu o to by od razu wszyscy ze sobą znakomicie pracowali, ale by nam jako menadżerom dobrze się z nimi współpracowało.

  Gdy już to osiągniemy, bardzo ważne jest by wyznaczyć granice. Wytyczanie granic jest aktualnie bardzo trudne, w szczególności gdy żyjemy w dobie szeroko pojętego internetu, jak i towarzyszącym mu mediom społecznościowym.

  Wiele zespołów obecnie pracuje przy wykorzystaniu sieci i komunikatorów, gdyż dzięki temu i praca staje się łatwiejsza, a kontakt z kontrahentami, czy współpracownikami prostszy. Odruchowo, gdy pracujemy z kimś online dodajemy go do znajomych, gdyż wydaje się nam to naturalne (nawet jeśli jest to nasz przełożony).

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

  Problem pojawia się z obu stron, gdyż nie każdy życzyć może sobie, aby „dodać” go do znajomych online, gdyż oddziela życie zawodowe od osobistego, lub też co ma zrobić szef, gdy widzi nasze popisy w internecie ( np. zdjęcia znad morza, gdy mówiliśmy w pracy, że jesteśmy chorzy). Są to aspekty, które warto brać pod uwagę, tak by nie pojawiały się niesnaski pomiędzy współpracownikami.

  Znakomity zespół, to także doskonale wykwalifikowany zespół. Nie trudno więc zauważyć, że wiedza pracowników musi być odpowiednio dobrana. Można to uzyskać poprzez skorzystanie z ofert tzw. trenerów osobistych, określanych jako coach. Z reguły są to osoby posiadające bardzo wysokie kwalifikacje, wykorzystując je do szkolenia i „ulepszania” innych osób.

  Bardzo często wspomagają też firmy w tworzeniu zespołów, ucząc komunikacji nie tylko pomiędzy pracownikami, ale także pokazując menadżerom, jak prawidłowo zarządzać. Tworzenie zespołu to ciężka praca i wymaga dużo czasu, jednakże jeśli przyłożymy się do niej odpowiednio, to możemy uzyskać bardzo zadowalające efekty, w postaci sprawnego i dobrze funkcjonującego zespołu pracowników.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.