Profesjonalna rozmowa telefoniczna. Fazy rozmowy telefonicznej. Skuteczne umawianie spotkań przez telefon. Zakończenie i podsumowanie

Trzecia i czwarta faza rozmowy. Zakończenie i podsumowanie. Jak je poprawnie wykonywać?

Gamma - Profesjonalna rozmowa telefoniczna. Fazy rozmowy telefonicznej. Skuteczne umawianie spotkań przez telefon. Zakończenie i podsumowanie

Profesjonalna rozmowa telefoniczna. Fazy rozmowy telefonicznej. Skuteczne umawianie spotkań przez telefon. Zakończenie i podsumowanie


III Faza: Zakończenie rozmowy

  • Zapowiedz następną rozmowę telefoniczną − nawet jeśli widzisz, że nic dzisiaj z tej rozmowy nie wyjdzie, pomimo wszystko nie rezygnuj. Zanim dojdzie do ostatecznego „nie” klienta, poproś go, żeby się jeszcze raz zastanowił.
  • Przechodź do finału, jeśli sytuacja dojrzeje − zorientuj się poprzez zadawanie pytań, jak możesz wpłynąć na decyzję klienta.
  • Umów termin rozmowy telefonicznej − ze szczególnie zasadniczymi oraz ważnymi klientami spróbuj umówić się na ściśle określony termin rozmowy telefonicznej.
  • Podziękuj za rozmowę. To jest ważny wstęp do następnej rozmowy z tym właśnie klientem.

IV Faza: Podsumowanie rozmowy. Notatka z rozmowy telefonicznej.
  • Natychmiast zanotuj, co dała ci ta rozmowa − zastanów się, co z tego możesz wykorzystać przy następnym kontakcie z danym klientem. Przed kolejną rozmową będziesz mógł sprawdzić swoje notatki z poprzedniej rozmowy z tym klientem i odświeżyć sobie informacje o nim.

Jak skutecznie umawiać spotkania przez telefon? Jakie są techniki telemarketingu? Zobacz nasze szkolenia otwarte z obszaru sprzedaży i szkolenia zamknięte. Warto również zapoznać się z tematem: szkolenia z komunikacji interpersonalnej. Gamma - firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.