Gospodarowanie czasem pracy – jak się go nauczyć?

Gospodarowanie czasem to trudna sztuka, która wymaga od nas wiele zaangażowania i lat praktyki. Odpowiednie gospodarowanie czasem może nam jednak pomóc w byciu bardziej efektywnym w pracy.

zdjęcie - (the_title())


Gospodarowanie czasem pracy - jak się go nauczyć?

Gospodarowanie czasem to trudna sztuka, która wymaga od nas wiele zaangażowania i lat praktyki. Odpowiednie gospodarowanie czasem może nam jednak pomóc w byciu bardziej efektywnym w pracy. Bez względu na zajmowane stanowisko czy charakter wykonywanych obowiązków, z pewnością warto wdrożyć najważniejsze zasady gospodarowania czasem do swojego dnia.

Szkolenia i kursy z zarządzania czasem

Najprostszym i najbardziej efektownym sposobem na poznanie metod i technik zarządzania czasem jest inwestycja w odpowiedni kurs. Szkolenia tego typu organizowane są przez firmy edukacyjne i mogą dotyczyć zarówno ofert indywidualnych, jak i grupowych.

Te drugie wybierane są przez pracodawców dla całych zespołów pracowniczych. Jeśli chodzi o zarządzanie czasem szkolenie pozwoli na poznanie konkretnych narzędzi, które mają na celu m. in. charakteryzowanie i wyznaczanie celów czy podział obowiązków, ale również podpowiedzą w jaki sposób delegować zadania oraz ustalać priorytety.

Jaki kurs wybrać?

Wśród szerokiej gamy kursów i szkoleń związanych z zarządzaniem czasem, warto zwrócić uwagę na te, które prowadzone są przez wieloletnich, doświadczonych praktyków. Możemy wybrać zarówno krótkie, weekendowe kursy, jak i kompleksowe szkolenia, które nastawione są na rozwój także dodatkowych umiejętności, takich jak zarządzanie procesem i projektem.

Jeśli chodzi o project management szkolenia przeznaczone są szczególnie dla menedżerów, kierowników i właścicieli przedsiębiorstw, ale mogą podnieść kompetencje także pracowników wykonawczych. Powiązanie ich z kursami z zarządzania czasem przyniesie najlepsze efekty, które zauważymy już po kilku godzinach kursu.

Gospodarowania czasu pracy możemy uczyć się także na własną rękę. Z pewnością warto poznawać kolejne metody oraz testować je, zmieniać i dostosowywać do własnych potrzeb. Niektóre z nich mogą okazać się dla nas kompletnie nieprzydatne i niewygodne, inne zaś umożliwią maksymalne wykorzystanie czasu w pracy, co zwiększy naszą efektywność oraz pozwoli nam na uzyskanie konkretnych, wyznaczonych wyników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.