Gry negocjacyjne

Umiejętne planowanie i realizacja strategii to nieoceniona umiejętność, którą posiadać powinien każdy dobry negocjator.

Gamma - Gry negocjacyjne

   

  Jednak tej umiejętności nie da się opanować mając jedynie wiedzę teoretyczna. Umiejętności negocjacyjne najlepiej doskonalić w praktyce, a do tego celu idealnie nadadzą się wszelkiego rodzaju gry negocjacyjne, szczególnie dobrze sprawdzi się scenariusz negocjacyjny, dość podobny do studium przypadku, jednak pomiędzy nimi jest jedna, dość znacząca różnica.

  Studium przede wszystkim dotyczy historycznych przypadków negocjacyjnych, zaś scenariusz może być fikcyjny, a nawet abstrakcyjny, wszystko zależy od potrzeb treningu negocjacyjnego. Każdy z tych sposobów ma swoją wartość, a ich odpowiedni wybór zależy od indywidualnego przypadku. Najważniejsze jest jednak to, aby taki trening negocjacyjny mógł później znaleźć odzwierciedlenie w realnym życiu, nie tylko zawodowym.

  Scenariusz tylko wtedy przyniesie skuteczne efekty, gdy do treningu zaproszony zostanie profesjonalny negocjator, który przekaże nam niezbędną wiedzę i doświadczenie. Dodatkowo będzie on doskonałym obserwatorem, który przekaże nam potem wszystkie swoje spostrzeżenia. Po zakończeniu realizacji scenariusza taka osoba pomoże przeanalizować i poprawić wszystkie ewentualne błędy.

  Fajnym pomysłem jest również nagranie całości negocjacji na kamerę ( nie musi być profesjonalna, ważne by dobrze było słychać dźwięk). Oglądanie samego siebie jest bardzo ciekawym doświadczeniem, które znacznie ułatwia zauważenie własnych błędów i wyciągnięcie z nich odpowiednich wniosków, które zawsze można sobie zanotować i poddać bardziej wnikliwej analizie. Warto wiedzieć, że organizowane są również międzynarodowe zawody w negocjacjach, w których udział biorą nie tylko specjaliści ale i amatorzy.

  Dla podniesienia swoich umiejętności warto zobaczyć jak to wygląda z innej ( nie naszej, osobistej, gdzie jesteśmy mniej obiektywni) perspektywy. W Polsce najlepsze scenariusze negocjacyjne tworzone sa przez Studenckie Koło Naukowe Negocjator w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

   

  Jak pracować z trudnym klientem? Co to jest Seek&sale training i jak zostać hunterem sprzedaży? Jak skutecznie negocjować. Jak radzić sobie z psychomanipulacją w biznesie? Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe. Zapraszamy.

   

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.