Ile czasu w praktyce poświęcamy na pracę?

W naszej pracy codziennie spotykamy się z elementami rozpraszającymi, które skutecznie odciągają nas od wykonywania obowiązków. Bez względu na rodzaj stanowiska i charakter wykonywanej pracy, sprawiają one, że stajemy się mniej wydajni.

zdjęcie - (the_title())


Ile czasu w praktyce poświęcamy na pracę?

W naszej pracy codziennie spotykamy się z elementami rozpraszającymi, które skutecznie odciągają nas od wykonywania obowiązków.

Bez względu na rodzaj stanowiska i charakter wykonywanej pracy, sprawiają one, że stajemy się mniej wydajni. Konsekwencją tego jest to, że często spędzamy dużo więcej czasu na wykonywaniu obowiązków niż wtedy, gdy jesteśmy w pełni skupieni.

Ile pracują Polacy?

Badania statystyczne pokazują, że Polacy pracują średnio nieco ponad 1800 godzin w roku - w skali miesiąca jest to około 152 godzin. Choć wydawać by się mogło, że jest to niewiele - w końcu wynosi to mniej niż etat - musimy pamiętać, że każdemu z pracowników należy się również urlop, a w trakcie całego roku wypada kilkanaście wolnych od pracy dni.

W rezultacie okazuje się, że przeciętny pracownik pracuje znacznie więcej, niż wynosi suma godzin w pracy przez 5 dni w tygodniu po 8 godzin.

Nie czas, ale jakość

Dlaczego pracujemy tak długo? Głównym powodem jest nieumiejętność zarządzania własnym czasem. W większości przedsiębiorstw wciąż płaca zależy od przepracowanych godzin, nie od jakości pracy.

Pracownicy chętniej więc biorą dodatkowo płatne nadgodziny zamiast efektywniejszej pracy w ciągu dnia. Jednak coraz częściej właściciele przedsiębiorstw zdają sobie sprawę z tego, że dobrze zmotywowany pracownik może znacznie lepiej pracować, co w konsekwencji przekłada się nie tylko na wyższe dochody firmy, ale również na oszczędności na wynagrodzeniu z nadgodzin.

Jeśli chodzi o zarządzanie czasem szkolenie dla pracodawców coraz częściej porusza tematykę opłacalności wprowadzania tego typu systemów. Z pomocą przychodzą także kursy np. project management szkolenie to jest dedykowane dla osób, które pragną rzetelnej i kompleksowej wiedzy.

Wprowadzanie w firmie systemu płacy za efekty, nie za godziny pracy, może być optymalnym rozwiązaniem w wielu przedsiębiorstwach. Musimy pamiętać, że nasi pracownicy chętniej wykonają większą ilość obowiązków w czasie pracy, jeśli zostaną za to odpowiednio wynagrodzeni. A to z kolei przełoży się zarówno na ich satysfakcję z pracy, jak i na zarobki całego przedsiębiorstwa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.