Jak kierować projektami i podległym zespołem?

Zarządzając projektem, trzeba dbać o jego realizację i jednocześnie zarządzać ludźmi. To dzięki ludziom udaje się coś osiągnąć. Zarządzanie projektem i ludźmi to różniące się zadania i każde niesie ze sobą sporo wyzwań.

zdjęcie - (the_title())


Jak kierować projektami i podległym zespołem?

Zarządzając projektem, trzeba dbać o jego realizację i jednocześnie zarządzać ludźmi. To dzięki ludziom udaje się coś osiągnąć.

Zarządzanie projektem i ludźmi to różniące się zadania i każde niesie ze sobą sporo wyzwań. Trzeba się przygotować. Warto w tym celu ukończyć szkolenie zarządzanie ludźmi. Kieruje się ich pracą, mając na uwadze projekt. Jedynie dobrze radząc sobie i z projektem, i z zespołem, można osiągnąć sukces.

Realizacja projektu – początki

Wszystko zaczyna się od dokładnego określenia, co jest do osiągnięcia. Może się to wiązać z ustalaniem planu. Trzeba się upewnić, że dokładnie rozumie się oczekiwania sponsora projektu.

Mając na uwadze projekt, dobiera się ludzi. Ten początkowy etap jest bardzo ważny dla osiągnięcia sukcesu. Jasno wszystko ustalając, unika się nieporozumień. Wybierając odpowiednich ludzi, mniej ma się pracy z kontrolowaniem zespołu. Trzeba zwracać uwagę na ich kompetencje, na postawę, na to, by mieć osoby, które będą się uzupełniać.

Zarządzanie zespołem i projektem

Kierowanie projektem to zlecanie ludziom zadań. Niektóre wykonuje się samodzielnie. Trzeba zajmować się swoimi zadaniami i sprawdzać, jak radzi sobie zespół. Jak uczą tego project management szkolenia, jest kilka popularnych podejść do zarządzania.

Warto korzystać z takich gotowych rozwiązań, wcześniej wybierając to, które jest najlepsze. Realizując jakiś plan, trzeba pilnować, by poszczególne etapy projektu były wdrażane w określonym czasie. Przy tym nie można zapomnieć o jakości tego, co się wraz z innymi robi.

Co pomaga w pracy menedżera projektu?

Kluczowe jest zdobycie wiedzy, takiej, jaką dają szkolenia dla menedżerów. Równie ważna jest ta dotycząca projektów, jak i kierowania ludźmi. Menedżer projektu musi zadbać o dobrą organizację swojej pracy. Konieczne jest wypracowanie pewnej rutyny. Pomocne są także niektóre programy biurowe. Łatwiej dzięki nim mieć wszystko pod kontrolą.

Tego, jak kierować ludźmi i projektami, uczy się menedżer cały czas. Praktyka jest doskonałym nauczycielem. Można też zgłębiać wiedzę teoretyczną. Najważniejsze jednak to zadbać o dobre przygotowanie, a to zapewniają wspomniane szkolenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.