Jak korzystać z asertywności w sprzedaży?

Sprzedaż to dziedzina, która od pracujących w niej osób wymaga wiele umiejętności. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób korzysta z różnego rodzaju szkoleń, aby podnieść swoją wiedzę i nabyć nowe umiejętności, przydatne w tej materii.

zdjęcie - (the_title())


Jak korzystać z asertywności w sprzedaży?

Sprzedaż to dziedzina, która od pracujących w niej osób wymaga wiele umiejętności. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób korzysta z różnego rodzaju szkoleń, aby podnieść swoją wiedzę i nabyć nowe umiejętności, przydatne w tej materii.

Jedną z umiejętności i cech, które warto nabyć będąc handlowcem jest przede wszystkim asertywność. Pomaga ona w dużym stopniu przede wszystkim w skutecznym prowadzeniu negocjacji.

Osoby bardziej asertywne są znacznie mniej podatne na wszelkie próby wpływania na nie, ponadto o wiele lepiej potrafią bronić swojego stanowiska. Dlatego też są często znacznie skuteczniejszymi negocjatorami niż ci, którzy są mniej asertywni.

Jednakże brak wrodzonej asertywności nie przekreśla kariery, można się jej bowiem bez problemu nauczyć. Różnorodne szkolenia i kursy to jeden z lepszych sposobów na to, by nabyć przydatne umiejętności w tym właśnie nauczyć się znacznie większej asertywności.

Szkolenie dla handlowców, praktycznie każde dzisiaj sporo uwagi poświęca właśnie kwestii asertywności, jej nauce jak również zastosowania w sprzedaży. Wbrew temu co się może wydawać, bardzo często to właśnie asertywności i brak ustępowania sprawia, że udaje się podpisać dobry kontrakt handlowy.

Wiele firm ceni pracowników, którzy dbają o własny rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Dlatego też starają się ich wspomagać w procesie nabywania nowej wiedzy i korzystnych w ich karierze zawodowej umiejętności.

Dlatego też coraz częściej na indywidualne zamówienie firm organizowane są różnorodne szkolenia negocjacje czy nauka asertywności zaliczają się do najbardziej popularnych. Indywidualna forma kursów powoduje przede wszystkim, ze znacznie więcej osób może w nich brać udział.

Ponadto bez problemu mogą one wówczas być organizowane w siedzibie firmy, co pozwala korzystniej wybrać czas trwania i zgrać go z godzinami pracy załogi. Pomimo tego, iż szkolenie przeznaczone jest dla pracowników, nabyta wiedza przynosi korzyści całej firmie.

Umiejętność negocjacji czy wykorzystywania technik sprzedażowych przekłada się bowiem bezpośrednio na wyższe zyski, osiągane przez firmę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.