Jak mieć „flow” w pracy?

Słowo „flow” stało się niesamowicie modne – w szczególności w odniesieniu do wszelkich działań służbowych. Jednak często nie wiemy co to znaczy „flow”, a tym bardziej jak osiągnąć ten bardzo pożądany stan, który może nam pomóc skuteczniej i szybciej wykonywać swoje obowiązki.
   
  Słowo "flow" stało się niesamowicie modne - w szczególności w odniesieniu do wszelkich działań służbowych. Jednak często nie wiemy co to znaczy "flow", a tym bardziej jak osiągnąć ten bardzo pożądany stan, który może nam pomóc skuteczniej i szybciej wykonywać swoje obowiązki.

  "Flow" to specyficzny moment, w którym pracownik (choć nie tylko, słowo to jest używane również w odniesieniu do artystów, sportowców i pasjonatów różnych dziedzin) jest w stu procentach zaangażowany na wykonywanym zadaniu, pozwala się całkowicie pochłonąć i wykazuje całkowite skupienie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma.

  Sprawdź naszą ofertę szkoleń menadżerskich. Dowiedz się jak zarządzać pokoleniem Y, jak być autorytetem dla pracowników, jak delegować i motywować zespół, jak prawidłowo przekazywać swoje doświadczenie, jak zarządzać w oparciu o metodologię MBTI. Zobacz szkolenia: szkolenie zarządzanie zespołem, zarządzanie projektami szkolenie, zarządzanie projektami.

  To stan, w którym jesteśmy maksymalnie produktywni i nic nie jest w stanie nas rozproszyć. Brzmi znajomo? Cóż, "flow" najczęściej mamy w innych dziedzinach życia, zdecydowanie rzadziej w pracy - szczególnie, jeśli ta jest nużąca i schematyczna. W końcu w przypadku codziennego powtarzania tych samych, rutynowych czynności, bardzo trudno nas czymś zaskoczyć i zafascynować.

  Czym charakteryzuje się stan przepływu? Emocjami! To element niezbędny do tego, by osiągnąć prawdziwy "flow". Oczywiście, mamy tu na myśli jedynie pozytywne emocje, takie jak ciekawość, entuzjazm czy chęć zdobywania kolejnych szczytów.

  Emocje mogą nas ograniczać, mogą również znacząco poprawiać naszą wydajność: w końcu gdy lubimy naszą pracę, powierzane obowiązki nas interesują a osiąganie konkretnych wyników sprawia nam radość, jesteśmy znacznie bardzie produktywni, pracujemy lepiej, szybciej, efektywniej i... czerpiemy z tego satysfakcję!

  Jak osiągnąć więc "flow" w pracy? Kluczowa jest zmiana: gdy jesteśmy znudzeni rutyną, nie obejdzie się bez wprowadzenie elementów, które mogą nas zainteresować i sprawić, że w pełni zaangażujemy się projekt.

  Może to być zmiana projektu, nad którym pracujemy, zmiana działu, przedsiębiorstwa lub postawienie sobie poprzeczki nieco wyżej. W skrócie: osoby, które właśnie mają "flow" to te, które naprawdę chcą pracować, czerpią z tego niesamowitą satysfakcję i są nastawieni na dążenie do konkretnego celu zawodowego.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.