Jak nauczyć się kierować swoim czasem?

Nie da się ukryć, że każdy z nas w pewnym momencie swojego życia zaczyna narzekać na brak czasu. Często chcielibyśmy, aby doba trwała nie 24 ale co najmniej 48 godzin. Mielibyśmy wówczas znacznie więcej czasu na realizację swoich zobowiązań pracowniczych, na realizację marzeń i planów oraz oczywiście na odpoczynek.

zdjęcie - (the_title())


Jak nauczyć się kierować swoim czasem?

Nie da się ukryć, że każdy z nas w pewnym momencie swojego życia zaczyna narzekać na brak czasu. Często chcielibyśmy, aby doba trwała nie 24 ale co najmniej 48 godzin. Mielibyśmy wówczas znacznie więcej czasu na realizację swoich zobowiązań pracowniczych, na realizację marzeń i planów oraz oczywiście na odpoczynek.

Tymczasem jednak doba ma 24 godziny, znaczną część tego czasu przesypiamy, a wiele godzin spędzamy również na pracy zawodowej. W pracy nie zawsze mamy również czas na realizację wszystkich naszych firmowych zadań. Dlatego też dobrze byłoby zainteresować się szkoleniami, które pomogą nam owym czasem zarządzać. Przede wszystkim niezwykle interesującą opcją może być szkolenie zarządzanie czasem zorganizowane w naszej firmie.

Szkolenie to jest o tyle interesujące, że każdy, bez względu na przedmiot swojej działalności może wyciągnąć z niego coś dla siebie. Należy zaznaczyć, że nauka kierowania własnym czasem nie jest zadaniem łatwym i nierzadko będziemy musieli przygotować się na poważne trudności jakie napotkamy podczas tejże nauki.

Należy zaznaczyć, że sztuka kierowania własnym czasem bardzo nam się opłaci, kiedy już ją opanujemy. Nie będziemy musieli obawiać się, że jakieś zadania pozostaną niezrealizowane na czas, a realizacja innych ulegnie znacznym opoznieniom.

Warto zaznaczyć, że dzięki opanowaniu trudnej sztuki zarządzania czasem możliwa będzie również redukcja stresu. Stres bowiem bardzo często pojawia się wtedy, gdy nie wyrabiamy się z realizacją zadań w terminie.

Nie da się ukryć, że stres oddziałuje na nasz organizm bardzo niekorzystnie. Przez stres obciążony może być nasz układ nerwowy, krążenia oraz hormonalny. Nie da się również zbagatelizować niezwykle niekorzystnego wpływu stresu na naszą psychikę.

Koniecznie należy wspomnieć również o tym, że stres ma niesamowicie niekorzystny wpływ na nasz wygląd. Dobrze byłoby więc wziąć udział także w szkoleniu antystresowym. Szkolenie stres w pracy to obowiązkowa propozycja dla każdego pracownika, bez względu na to czym się zajmuje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.