Jak odpowiednio wdrożyć Scrum w firmie?

Scrum to obecnie jedna z częściej wykorzystywanych do realizacji projektów metod. Nie ma się co temu dziwić, jej zastosowanie daje bardzo dobre efekty i pozwala przede wszystkim na realizowanie projektów w bardzo krótkim czasie.

zdjęcie - (the_title())


Jak odpowiednio wdrożyć Scrum w firmie?

Scrum to obecnie jedna z częściej wykorzystywanych do realizacji projektów metod. Nie ma się co temu dziwić, jej zastosowanie daje bardzo dobre efekty i pozwala przede wszystkim na realizowanie projektów w bardzo krótkim czasie. Jednakże aby korzyści wynikające z zastosowania tej metody były widoczne, konieczne jest przede wszystkim odpowiednie jej wdrożenie w każdej zainteresowanej nim firmie.

Jednym z głównych założeń Scrum jest realizowanie projektów etapami, po których otrzymuje się funkcjonujący przynajmniej częściowo produkt. Niezwykle często metoda ta jest wykorzystywana w tworzeniu oprogramowania komputerowego, po każdym zakończonym etapie projekt stanowi bowiem działający program, który pozwala na sprawdzenie, czy jest zgodny z założeniami.

Wdrażanie Scrum w firmie to na pewno przede wszystkim stworzenie odpowiedniego zespołu, który posiada niezbędne umiejętności jak również wiedzę, pozwalającą na realizację projektów. Jeżeli w firmie nie ma osób z odpowiednią wiedzą, wówczas na pewno dobrym pomysłem okaże się uczestnictwo we właściwie dobranych szkoleniach.

Nakierowane na tematykę Project Management szkolenia to doskonały sposób na nabycie nowych wiadomości, dotyczących nie tylko Scrum ale również wielu innych metod stosowanych przy realizacji projektów.

Dla osób, które mają pracować w zespole realizującym projekty zgodnie z założeniami Scrum dobrym wyjściem na pewno będzie szkolenie Scrum Developer. Na takich kursach uczestnicy dowiadują się, jak należy podchodzić do realizacji poszczególnych etapów projektu i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Również szkolenie Scrum Master zalicza się do niezwykle popularnych kursów, taka osoba bowiem pełni w zespole niezwykle ważne zadanie. Nie tylko musi wspierać członków zespołu, ale również wyszukiwać dla nich rozwiązania problemów wynikających w czasie realizowania projektów.

Szkolenia z zakresu Agile Foundation Warszawa to bardzo wiele możliwości, dopasowanych do oczekiwań przyszłych uczestników kursów. Coraz częściej także zdarza się, iż takie szkolenia realizowane są na indywidualne zamówienie firm. Dzięki temu mogą one zapewnić swoim pracownikom dostęp do właściwej wiedzy, która przełożona na działanie daje wiele korzyści również samej firmie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.