Jak organizować firmowe magazyny?

Od tego, jak dobrze zorganizowane są magazyny w naszej firmie zależy, jak szybko towar zostanie dostarczony w ręce klienta oraz jak szybko uda nam się uzupełnić brakujące zapasy. Powinniśmy na bieżąco wiedzieć, jaki jest stan naszych zapasów, jak wygląda aktualne zapotrzebowanie na surowce oraz towary, a także czy przedsiębiorstwo, które nasz zaopatruje posiada takie materiały na swoim stanie w potrzebnych ilościach i jak szybko jest nam je w stanie dostarczyć.

   
  Od tego, jak dobrze zorganizowane są magazyny w naszej firmie zależy, jak szybko towar zostanie dostarczony w ręce klienta oraz jak szybko uda nam się uzupełnić brakujące zapasy.

  Powinniśmy na bieżąco wiedzieć, jaki jest stan naszych zapasów, jak wygląda aktualne zapotrzebowanie na surowce oraz towary, a także czy przedsiębiorstwo, które nasz zaopatruje posiada takie materiały na swoim stanie w potrzebnych ilościach i jak szybko jest nam je w stanie dostarczyć.
   
  Kiedy ma to największe znaczenie?
   
  O ile w codziennej sytuacji nie stanowi to zbyt wielkiego problemu, zwłaszcza, gdy produkt nie jest zbyt popularny, o tyle, gdy zachodzi ona w ekstremalnych okolicznościach (klient potrzebuje produktu „na wczoraj”), wtedy może się okazać, że zwyczajnie tracimy cennego i lojalnego klienta bez braki w zarządzaniu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zmianą - Każdej zmianie towarzyszy  naturalna reakcja, którą jest niepewność i niechęć. Na szkoleniu z zarządzania zmianą, uczestnicy zdobędą wiedzę na temat tego, jak przejść łagodnie przez proces zmiany, jak przygotować pracowników do zmiany oraz jak skutecznie walczyć z oporem przed zmianą. Polecamy również: zarządzanie stresem w organizacji, szkolenia dla menedżerów.


  W takiej sytuacji bardzo ważny jest czas i rezultat. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby w określonej chwili, konsument znajdzie inne miejsce, a nasza firma zostanie przez niego negatywnie oceniona albo zwyczajnie zignorowana przy kolejnych zakupach.
   
  Jak temu zapobiec?
   
  Najlepiej, jeżeli zdecydujemy się na zewnętrzną pomoc w tej kwestii. Profesjonalne firmy logistyczne są zatrudniane na terenie całego kraju, pośrednicząc w przewodzie, uzupełnianiu i zarządzaniu magazynami. Często oferują one autorskie systemu pracujące w czasie rzeczywistym, co pozwala na zmianę statusu zlecenia na bieżąco i zapobiega niepotrzebnym opóźnieniom spowodowanym nieprawidłowym przebiegiem informacji.
   
  Dopiero, kiedy będziemy mieli pewność, że nasz magazyn jest dobrze zarządzany i zaopatrzony we wszystkie produkty, jakie pojawiają się w naszej ofercie – niezależnie, czy na stałe, cyklicznie czy okazjonalnie – możemy mieć pewność, że nie zwiedziemy pokładanego w nas zaufania oraz oczekiwań.

  Jest to jeden z warunków udanej sprzedaży oraz zadowolenia naszych klientów, którzy, jeżeli okaże się, że sprostamy ich wymaganiom, powrócą do nas i będą nas polecali swoim znajomym. Ma to także znaczenie w obecnych czasach, kiedy czas jest na wagę złota, a znacznie lepiej zorganizowana konkurencja może dostarczyć ten sam produkt szybciej – i bardzo często znacznie taniej od nas.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.