Jak planować czas na wykonanie pracy?

Nie budzi wątpliwości fakt, że dobrze płatna praca ułatwia nam życie. Nie da się bowiem ukryć, że dzięki atrakcyjnemu wynagrodzeniu możliwe jest nie tylko zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb dnia codziennego, ale również realizacja własnych marzeń oraz pragnień.

zdjęcie - (the_title())


Jak planować czas na wykonanie pracy?

Nie budzi wątpliwości fakt, że dobrze płatna praca ułatwia nam życie. Nie da się bowiem ukryć, że dzięki atrakcyjnemu wynagrodzeniu możliwe jest nie tylko zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb dnia codziennego, ale również realizacja własnych marzeń oraz pragnień.

Na uwagę zasługuje jednak fakt, że znaczna większość Polaków narzeka na brak czasu. Nawet jeżeli mamy dobrze płatną pracę, brakuje nam czasu wolnego. Pod uwagę warto wziąć również inny problem: brak należytej organizacji czasu w miejscu pracy.

Brak organizacji czasu w miejscu pracy przyczynia się zaś do tego, że brakuje nam czasu na życie prywatne, bo nierzadko zmuszeni jesteśmy przynosić pracę do domu, aby móc się ze wszystkim wyrobić. Nie da się ukryć, że bardzo pomocne może być więc planowanie czasu pracy.

Warto poszeregować sobie firmowe zadania i obowiązki służbowe oraz zacząć od realizacji tych najważniejszych lub takich, na które mamy niewiele czasu. Planowanie czasu na wykonanie pracy wymaga również zaplanowania przestrzeni wokół siebie. Warto pomyśleć o pozbyciu się tak zwanych rozpraszaczy. Zapomnijmy więc o radiu, jeżeli nie potrafimy skupić się w hałasie.

Nie sprawdzajmy również co chwila wiadomości tekstowych. Nie da się ukryć, że pomóc może nam optymalna temperatura w pomieszczeniach służbowych. Zbyt niska może powodować przeziębienia, a zbyt wysoka rozdrażnienie i rozkojarzenie. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że niezwykle przydatne mogłoby okazać się szkolenie zarządzanie czasem.

Tego rodzaju szkolenie jest bardzo interesującą opcją dla każdego, bez względu na przedmiot jego działalności. Należy nadmienić, że niezmiernie przydatne byłoby również szkolenie stres w pracy. Trzeba bowiem pamietać, że stres bardzo często zaczyna pojawiać się, gdy nie radzimy sobie z terminową i należytą realizacją powierzonych nam zadań służbowych.

Najbardziej stresujące sytuacje będzie można pokonać, posiadając odpowiedni zestaw narzędzi. Aby zaś zaznajomić się z poszczególnymi narzędziami, niezbędne są właśnie wyżej wspomniane szkolenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.