Jak rozpoznawać pierwsze oznaki stresu?

Negatywne emocje, częste wybuch gniewu oraz agresji to czynniki, które potrafią w bardzo szybki sposób zniszczyć pozytywne relacje w pracy, nie tylko ze współpracownikami lecz także z szefem.

zdjęcie - (the_title())


Jak rozpoznawać pierwsze oznaki stresu?

Negatywne emocje, częste wybuch gniewu oraz agresji to czynniki, które potrafią w bardzo szybki sposób zniszczyć pozytywne relacje w pracy, nie tylko ze współpracownikami lecz także z szefem. Aby tego uniknąć bardzo istotna jest umiejętność opanowywania własnych emocji. W tym celu niezbędne jest zarządzanie emocjami szkolenie.

Zarządzanie stresem szkolenie – idealne rozwiązanie dla osób narażonych na duży stres

W obecnych czasach każdy z nas niemalże każdego dnia jest narażony na ogromny stres. Jest on integralną częścią każdego z nas.

Stres jest niczym żywioł, którego czasem nie sposób uniknąć. Niemniej warto zawsze pamiętać o tym, że niesprzyjające naszemu zachowaniu emocje można skutecznie nauczyć się redukować. Dzięki temu można w znaczny sposób ograniczyć stres, który zazwyczaj wpływa negatywnie nie tylko na życie zawodowe ale i relacje rodzinne.

W związku z tym dla osób narażonych często na sytuacje stresowe pomocne okazuje się zarządzanie stresem szkolenie.

Tego typu spotkania są doskonałą okazją do zapoznania się ze skutecznymi technikami kontroli stresu. Szkolenia w tym zakresie prowadzone są pod okiem fachowców z wieloletnim stażem. Podczas spotkań każdy uczestnik bierze udział w niezwykle przydatnych treningach relaksacyjnych oraz skutecznych ćwiczeniach antystresowych.

Zarządzanie emocjami szkolenie – czego uczy?

Szkolenie z zakresu zarządzania emocjami jest organizowane dla osób, które wykonują odpowiedzialną pracę i w związku z tym bardzo często są narażone na duży stres. W takich szkoleniach najczęściej biorą udział: kierownicy działów, leaderzy managerowie i specjaliści różnorodnych branż. Kursy te uczą kontrolować negatywne emocje oraz wskazują jak należy panować nad stresem.

Podczas wykładów oraz ćwiczeń wszyscy uczestnicy zdobywają cenną wiedzę na temat:

  • rozpoznawania objawów stresu
  • bezstresowej komunikacji ze współpracownikami oraz przełożonym
  • reakcji dotyczącej krytyki naszej osoby
  • wypalenia zawodowego

Ponadto uczestnicy dowiadują się o wielu sposobach rozładowujących stres. Duży wpływ ma tutaj słuchanie spokojnej muzyki oraz uprawianie ulubionego sportu. Dzięki nabyciu poszczególnych umiejętności życie prywatne i zawodowe staje się o wiele łatwiejsze oraz bardziej przyjemne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.