Jak sprzedawać skutecznie i bez stresu

Praca sprzedawcy wbrew pozorom wcale do tych najłatwiejszych nie należy, szczególnie w przypadku gdy pracuje on na własnej działalności gospodarczej.

Gamma - Jak sprzedawać skutecznie i bez stresu

  Codzienna praca związana ze sprzedażą u wielu jest przyczyną stresu. Jego poziom zależy naprawdę od wielu czynników jednak najczęściej przyczyniają się do tego lęk przed odrzuceniem, brak umiejętności skutecznego przedstawiania produktu, brak zaangażowania i entuzjastycznego podejścia do wykonywanej pracy czy problemy w ciężkich sytuacjach np. przy łagodzeniu konfliktu z tak zwanym ''trudnym klientem''. Dla wielu kłopotem staje się właściwa i zachęcająca klienta do kupna danego produktu jego prezentacja. Wielu sprzedawców najczęściej popełnia w trakcie prezentacji dwa dość istotne błędy:

  • nie potrafią trafić lub wzbudzić w odbiorcy prezentacji potrzeby posiadania danego produktu
  • po prostu źle dobierają słowa, przez co większość potencjalnych klientów nie widzi powodu do zakupu nawet wydawałoby się niedrogiej rzeczy.

  Jest duża różnica między stwierdzeniem '' oferuje Państwu bardzo drogie, ale za to bardzo skuteczne suplementy do waszej codziennej diety'' a '' oferuje Państwu bardzo skuteczne, ale za to bardzo drogie suplementy waszej codziennej diety''. Tu kolejność zdań odgrywa największe znaczenie, znaczna większość klientów ulegnie namowom po wypowiedzeniu drugiego stwierdzenia. Być może wielu uzna to za pewnego rodzaju manipulację.

   

  Jakie są najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych? Jak podnieść skuteczność sprzedaży w dziale? Sprawdź te szkolenia: Gamma. Firma szkoleniowa roku!

   

  Być może jest to i prawda, ale nie ma się co oszukiwać - jeśli chcesz coś skutecznie sprzedać a przy tym osiągnąć satysfakcjonujący zysk tego rodzaju gierki słowne mogą bardzo w tym pomóc. Jednak bardziej niż manipulacja do określenia takiej sytuacji pasuje słowo perswazja. Zadanie to ułatwiają również sami klienci podatni na takie słowa.

  Pewność siebie i świadomość wypowiadanych słów ma wielkie znaczenie dla zmniejszenia poziomu stresu lub wręcz jego wyzbycia się u sprzedawcy. Manipulacja manipulacją ale bardzo ważne w tym jest również etyczne podejście do tematu. Mając świadomość, że sprzedaje się produkt bardzo wartościowy za przyzwoitą cenę, nie oszukując przy tym wielu ludzi sprzedawca pozbywa się stresu związanego z oszukiwaniem niejako klienta. A zrelaksowany sprzedawca potrafi działać naprawdę zdecydowanie bardziej efektywnie. Dobra jakość produktu pozwala sprzedawcy na rozwinięcie swoich umiejętności sprzedażowych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.