Jak szukać skutecznego handlowca?

Skuteczny handlowiec – często taka osoba w firmie jest absolutnie na wagę złota. Pozostaje jednak zasadnicze pytanie – skąd go wziąć? I w zasadzie – kto to jest ten skuteczny handlowiec?

zdjęcie - (the_title())


Jak szukać skutecznego handlowca?

Skuteczny handlowiec - często taka osoba w firmie jest absolutnie na wagę złota. Pozostaje jednak zasadnicze pytanie - skąd go wziąć? I w zasadzie - kto to jest ten skuteczny handlowiec?

Handlowiec - osoba o dużym znaczeniu

Handlowiec to generalnie osoba specjalizująca się w sprzedaży. To znaczy, że co dokładniej robi? Otóż zadania handlowca mogą być dość urozmaicone, w zależności od tego, w jak dużej firmie on działa, jaki jest charakter tej firmy itp.

Zasadniczo jednak jego zadania obejmują zajmowanie się procesem promocji firmy, negocjacje z partnerami biznesowymi, sprzedaż klientom towarów i usług - czy to na poziomie zwykłego klienta czy też na ogromnych korporacji.

Generalnie rzecz ujmując handlowiec dba o to, żeby firma rozwijała sprzedaż i żeby uzyskać jak najlepsze transakcje. Generalnie im firma jest bardziej rozwinięta, tym rola handlowca jest większa.

Rekrutacja skutecznego handlowca

Jak znaleźć dobrego handlowca? Warto tu zwrócić uwagę, że konwencjonalne CV itp. wcale może tak świetnie nie zadziałać. Dlaczego? Otóż bowiem w zasadzie to firma powinna znaleźć takiego specjalistę, a nie on ich.

Dlatego warto zainteresować się zatrudnieniem dobrego head huntera, który niejako albo wytropi osobę o doskonałych kwalifikacjach dla nas, albo też spośród osób zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną wyłoni te, które naprawdę będą się czymś bardzo szczególnym odznaczały. Podsumowując - warto szukać handlowców nieco niekonwencjonalnie.

Szkolenia dla handlowców

Warto także zdać sobie sprawę z faktu, że nieraz w zasadzie albo spotykamy na drodze osoby, które mogłyby być całkiem niezłymi handlowcami, jednak potrzebują nieco szkolenia w tym zakresie.

Warto zatem w takie szkolenia dla handlowców wówczas zainwestować. Całkiem nieźle w tym zakresie sprawują się szczególnie szkolenia negocjacje, które wyjątkowo doskonale wpisują się w nowoczesne potrzeby. Ponadto mogą to być szkolenia z prawa handlowego, z psychologii oraz z wielu innych spraw, które świetnie się przydadzą każdemu handlowcowi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.