Jak w łatwy sposób zwiększyć swoje szanse na awans w pracy?

Z pewnością wiele osób zastanawia się jak odnosić sukcesy zawodowe i szybko awansować w swoim miejscu pracy. Wiele z nich bierze olbrzymie ilości nadgodzin, pracuje w niedziele i święta oraz wykonuje inne dodatkowe prace, byleby przypodobać się własnemu szefowi. Problem jednak w tym, że takie działania rzadko kiedy prowadzą do faktycznego sukcesu. Po pierwsze, przełożony nie będzie doceniał pracownika, którego może zawsze i bezproblemowo wykorzystywać.

25 lipca 2018
zdjęcie - Jak w łatwy sposób zwiększyć swoje szanse na awans w pracy?
 
Z pewnością wiele osób zastanawia się jak odnosić sukcesy zawodowe i szybko awansować w swoim miejscu pracy. Wiele z nich bierze olbrzymie ilości nadgodzin, pracuje w niedziele i święta oraz wykonuje inne dodatkowe prace, byleby przypodobać się własnemu szefowi. Problem jednak w tym, że takie działania rzadko kiedy prowadzą do faktycznego sukcesu.

Po pierwsze, przełożony nie będzie doceniał pracownika, którego może zawsze i bezproblemowo wykorzystywać. Po drugie, nieustanna praca może przyczynić się do pracoholizmu, pogorszenia zdrowia i degradacji relacji rodzinnych i towarzyskich – a przecież nie o to chodzi.
 
Istnieje jednak kilka prostych sposobów, które mogą ułatwić zostanie zauważonym przez kierownictwo i awansowanie bez pracy na dwa etaty. Najprostszym sposobem by zostać przez szefostwo zauważonym jest spotykanie się z nim tworzą w twarz.

Zatem, o ile to możliwe, zamiast wysyłać raport, czy dokumenty drogą elektroniczną, czy kontaktować się z kimś telefoniczne po prostu wystarczy spotkać się na żywo. Warto też pamiętać, iż w przypadku samych rozmów na temat awansu i podwyżki, zawsze należy odbywać je tworzą w twarz. Chociażby dlatego, że e-mail dużo łatwiej zbyć, niż żywą osobę.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenie z wystąpień publicznych, szkolenie zarządzanie czasem.

Stosując psychologiczną zasadę konsekwencji możemy również zwiększyć naszą efektywność pracy i wykonywania zadań. Wystarczy, że po prostu poszczególne zadania do wykonania w ciągu dnia zapisze się długopisem, piórem, czy ołówkiem na kartce.

W ten sposób uruchomione zostanie, poza pamięcią wzrokową, również pamięć manualna, a mózg człowieka będzie się czuł bardziej zobowiązany do wykonania w określonym czasie wszystkich koniecznych czynności. Wynika to z ludzkiej psychologicznej potrzeby bycia konsekwentnym.

Warto też pamiętać o dobrym ubiorze i dodatkach. Dobry garnitur kojarzy się ludziom automatycznie z profesjonalizmem i autorytetem, a co za tym idzie, w sposób bardziej pozytywny odbierają ludzi dobrze ubranych. Co więcej, atrakcyjnym dodatkiem do stroju mogą być również okulary (byle nie w młodzieżowych oprawkach!), gdyż ludzie je noszący kojarzeni są z wyższym od przeciętego poziomem wiedzy i inteligencji.

Nie warto w tym miejscu pytać, dlaczego tak jest. Po prostu w ten sposób działają mechanizmy psychologiczne człowieka. Dlatego też dobry ubiór z pewnością zwiększy szansę na awans w pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.