Jak wygląda kariera handlowca?

Handlowiec – to wydaje się obecnie całkiem ciekawą perspektywą życiową. Kojarzą się z tym zawodem nam dość dobre zarobki, ciekawa praca wśród ludzi… Tylko w zasadzie kto to jest ten handlowiec?

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda kariera handlowca?

Handlowiec - to wydaje się obecnie całkiem ciekawą perspektywą życiową. Kojarzą się z tym zawodem nam dość dobre zarobki, ciekawa praca wśród ludzi... Tylko w zasadzie kto to jest ten handlowiec? Co trzeba zrobić, aby się nim stać? Jakie tytuły zdobyć? Czy to jest w zasadzie określenie konkretnego zawodu?

Kim jest handlowiec?

No własnie - zapytajmy na początek - kto to w ogóle jest? Otóż określenie handlowiec jest używane do dość różnych osób i stanowisk. Standardowo jednak jest to osoba zajmująca się szeroko pojmowaną sprzedażą i handlem.

Może to być zarówno dobry sprzedawca jak i specjalista od reklamy i marketingu czy też nawet od grafiki reklamowej. W kwestii sprzedawcy - może to być osoba zajmująca się sprzedażą na dość zakrojonym obszarze albo też osoba zarządzająca międzynarodowymi transakcjami.

Uznajmy jednak, że tu chodzi nam o tego handlowca z wyższego szczebla, że aspirujemy właśnie do międzynarodowych sprzedaży, reklamy, umów... Jak osiągnąć takie stanowisko?

Studia - czy są potrzebne?

Przede wszystkim warto pomyśleć o tym, czy w zasadzie w ogóle potrzebujemy jakichkolwiek studiów? Są osoby, które sądzą, że nie, niemniej jednak w zasadzie to dobrze jest posiadać jakieś studia.

Co więcej - to nie powinny być studia, na które się idzie dla papierka, prowadzone gdzieś tam na dziwnych uniwersytetach. Lepiej jednak zainwestować choćby i w licencjat, ale za to w renomowanej szkole.

Warto także inwestować w podyplomówki, angażować się w działalność kół. Pamiętajmy, że w ten sposób także nawiązujemy kontakty, co jest szczególnie istotne.

Szkolenie dla handlowców

No właśnie - każdy handlowiec jednak, na pewnym etapie swojej kariery powinien inwestować w szkolenia dla handlowców, takie chociażby jak szkolenie telemarketing. Dzięki nim tak naprawdę uda się zdobyć w pełni aktualną wiedzę, szybko i efektownie polepszyć swoje umiejętności i generalnie osiągnąć sukces. Takie szkolenia zatem odgrywają niebagatelną rolę w karierze absolutnie każdego handlowca - trzeba o nich pomyśleć.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.