Jak wygląda kierowanie zespołem projektowym?

Wdrażanie pewnego projektu to praca mocno nakierowana na efekt. Kiedy jednak pracuje się z ludźmi, to i dobro zespołu trzeba mieć na uwadze. Jest wyzwanie, ponieważ same zdolności tzw. twarde nie wystarczą.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda kierowanie zespołem projektowym?

Wdrażanie pewnego projektu to praca mocno nakierowana na efekt. Kiedy jednak pracuje się z ludźmi, to i dobro zespołu trzeba mieć na uwadze.

Jest wyzwanie, ponieważ same zdolności tzw. twarde nie wystarczą. Nie wystarczy też umiejętność planowania, przewidywania oraz dobra organizacja pracy. Wiele można popsuć, jeśli niewłaściwie postępuje się z ludźmi.

Zarządzanie ludźmi, by osiągnąć sukces

W pracy nad projektem cały czas trzeba pilnować jego realizacji. Na co najbardziej zwraca się uwagę, to zależy od podejścia do zarządzania projektem. Jeśli z project management szkolenia spodobało się jakieś konkretne podejście, to są pewne priorytety. Można mieć plan albo można zwracać uwagę głównie na potrzeby odbiorców. Tak czy inaczej, ocenia się ludzi pod kątem tego, czy realizują wyznaczone im zadania.

Przydziela się im obowiązki, które wiążą się z realizacją przedsięwzięcia. Ocenia się zarówno ich wyniki, jak i zaangażowanie oraz postawę. Co jakiś czas potrzebne są spotkania. Można je wykorzystać do udzielania zespołowi informacji, ale też do zmotywowania ludzi.

Trudne kwestie w kierowaniu zespołem

Nie da się kierować projektem bez nadzorowania i oceniania ludzi. Czasem trzeba przekazać uwagę krytyczną. Jednym z powodów, dla których idzie się na szkolenie zarządzanie ludźmi, jest to, by radzić sobie w trudnych sytuacjach. Trzeba umieć tak wyrazić krytykę, by nie naruszyć czyjejś godności i nie pogorszyć przez nią wyników pracy tej osoby. Stresu i tak jest sporo. To kolejna trudna kwestia.

Warto działać tak, by go minimalizować. Ważne jest już to, że każdy wie, co do niego należy, że atmosfera jest dobra. Zespół powinien być zmotywowany, a nie zestresowany. Wtedy pomimo najlepszych chęci ludzie mogą nie poradzić sobie z zadaniami.

Ważne jest, by zachować równowagę. Trzeba zrealizować projekt, ale tak, by nie było to kosztem popsucia relacji w firmie czy innym podobnym. Ktoś, kto jest sprawnym menedżerem, poradzi sobie z tym. Potrzebne są pewne predyspozycje oraz wiedza z zarządzania projektem i kierowania zespołem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.