Jak zapanować nad stresem?

Stres jest nieodłączną częścią naszego życia. Choć ten zespół naturalnych reakcji organizmu przez tysiące lat chronił nas przed różnymi zagrożeniami, dziś stres kojarzony jest przede wszystkim z pracą. W końcu odczuwamy go przede wszystkim przed wystąpieniami publicznymi, potencjalnie trudnymi rozmowami z przełożonym lub w momencie, gdy zostało mało czasu do zakończenia projektu. 


  Stres jest nieodłączną częścią naszego życia. Choć ten zespół naturalnych reakcji organizmu przez tysiące lat chronił nas przed różnymi zagrożeniami, dziś stres kojarzony jest przede wszystkim z pracą. W końcu odczuwamy go przede wszystkim przed wystąpieniami publicznymi, potencjalnie trudnymi rozmowami z przełożonym lub w momencie, gdy zostało mało czasu do zakończenia projektu.

  Żaden organizm nie powinien być narażony na stały stres: to nie tylko męczy, powoduje bezsenność i wpływa na nasz wygląd, ale przede wszystkim może powodować wiele jednostek chorobowych.

  Jak bronić się przed stresem? Najskuteczniej byłoby zmienić swoje nastawienie i tryb życia. Wiemy jednak, że w większości przypadków to zupełnie odrealniony pomysł. Z pewnością więc nie uchronimy się przed stresem - możemy jednak wpływać na stan naszego organizmu tak, by radził sobie on ze wszystkimi reakcjami oraz starać się zapanować nad konkretnymi, krótkotrwałymi skutkami stresu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

  Często stres wynika z braku czasu lub nieodpowiedniego przygotowania. To z łatwością możemy zmienić. Nauczenie się zarządzania czasem, wykonywania zadań przed terminem zakończenia czy poświęcenie kilku chwil na przygotowanie się przed rozmową pozwalają na znaczący spadek reakcji stresowych już podczas sytuacji, która wcześniej powodowała u nas potliwość dłoni, drżenie głosu i szybsze bicie serca.

  Powinniśmy również kompleksowo zadbać o zdrowie: w szczególności o dietę, aktywność fizyczną i optymalną dawkę snu. Choć nie pozwala to na wykluczenie reakcji stresowych, organizm w dobrej kondycji zdecydowanie lepiej sobie z nimi radzi. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na suplementację: niektóre witaminy i minerały mogą w znacznym stopniu podnieść naszą odporność na stres.

  Wszystko to sprawia, że nie tylko same skutki będą znacząco mniej odczuwalne, ale przede wszystkim pojedyncze sytuacje nie zrujnują naszego organizmu, nie spowodują długotrwałych kłopotów zdrowotnych oraz nie wpłyną w większym stopniu na jakość naszego życia i samopoczucie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.