Jak zbudować swój autorytet szefa

Bycie szefem to więcej niż wydawanie poleceń. Polecenia mogą być wykonywane lepiej lub gorzej. Ludziom może zależeć na efektach albo nie. Mogą mieć zaufanie do kompetencji kierownictwa lub nie mieć go. Mogą podzielać wizje menadżera lub traktować je lekceważąco. Priorytetem w pracy menadżera warto uczynić budowanie autorytetu szefa, bo posiadanie go jest bardzo pomocne. Jeśli ma się taką pozycję, to ludzie pracują lepiej.

zdjęcie - Jak zbudować swój autorytet szefa
 
Bycie szefem to więcej niż wydawanie poleceń. Polecenia mogą być wykonywane lepiej lub gorzej. Ludziom może zależeć na efektach albo nie. Mogą mieć zaufanie do kompetencji kierownictwa lub nie mieć go. Mogą podzielać wizje menadżera lub traktować je lekceważąco. Priorytetem w pracy menadżera warto uczynić budowanie autorytetu szefa, bo posiadanie go jest bardzo pomocne. Jeśli ma się taką pozycję, to ludzie pracują lepiej.
 
W zdobyciu autorytetu mogą pomóc szkolenia. Pokażą one, jak zdobyć taki autorytet i pomogą w wyeliminowaniu błędów. By ludzie widzieli menadżera w roli szefa i autorytetu, musi on wykazać się pewnymi cechami. Często podkreśla się, że ważne są pewność siebie i stanowczość. Bez takich cech trudno byłoby być szefem. Jednak, by budowanie autorytetu szefa się powiodło, równie ważne są sprawiedliwość, szacunek dla ludzi oraz empatia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie są najskuteczniejsze techniki motywacyjne? Jak zostać mentorem dla mniej doświadczonych współpracowników? Jak stres wpływa na podejmowanie decyzji? Jak obudzić zespół sprzedażowy? Zobacz co proponujemy: Zapraszamy.

Sprawiedliwość polega na tym, że wszystkich pracowników traktuje się tak samo. Ktoś otoczony grupą ludzi, których traktuje inaczej, nie będzie miał autorytetu u wszystkich pracowników. Wyniki pracy w grupie będą niższe. Trzeba umieć oddzielić sympatie i antypatie od zarządzania i relacje towarzyskie od sytuacji w firmie.

Ludzie nie szanują kogoś, kto odnosi się do nich lekceważąco czy traktuje przedmiotowo. Tak więc i szacunek dla nich jest w pracy menadżera niezbędny. Empatia to cecha pozwalająca zrozumieć pracownika i dzięki temu lepiej poradzić sobie z trudną sytuacją. Polega ona na tym, by umieć wczuć się w sytuację i emocje drugiej osoby.
 
Autorytetu nie zbuduje się od razu. Zdobywa się go w coraz większym stopniu wraz z szeregiem odpowiednich decyzji i zachowań. Ktoś, kto ukończy szkolenie budowanie autorytetu szefa, będzie mieć łatwiej, bo mniej popełni błędów. Wiedza, jak się zachowywać, dodaje pewności siebie. Autorytet szefa kształtuje się dzięki dobrym i złym momentom. Pomagają w tworzeniu go i te sytuacje kryzysowe i trudne.

Nie należy się więc ich obawiać, ale zająć się nimi i wykorzystać je dla budowy swojej pozycji. Radzenia sobie w takich sytuacjach także można nauczyć się na szkoleniach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.