Jaka odpowiedzialność ciąży na kierowniku projektu?

Nie da się ukryć, że każdy z nas stara się zdobyć jak najlepszą pracę. Nie dla każdego definicja satysfakcjonującej pracy jest jednak taka sama. Niektórzy uważają, że dobra praca to taka, za którą otrzymujemy atrakcyjne wynagrodzenie, które pozwala nam na zaspokojenie naszych potrzeb.

zdjęcie - (the_title())


Jaka odpowiedzialność ciąży na kierowniku projektu?

Nie da się ukryć, że każdy z nas stara się zdobyć jak najlepszą pracę. Nie dla każdego definicja satysfakcjonującej pracy jest jednak taka sama. Niektórzy uważają, że dobra praca to taka, za którą otrzymujemy atrakcyjne wynagrodzenie, które pozwala nam na zaspokojenie naszych potrzeb. Inni stwierdzą zaś, że atrakcyjną jest praca, która przynosi nam satysfakcję i jest dla nas interesująca.

Nie da się ukryć, że dla wielu osób bardzo ważna jest również miła i przyjazna atmosfera w miejscu pracy. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że niezmiernie istotne jest również to, aby posiadać w danej pracy perspektywy rozwojowe.

Wiele osób marzy bowiem o awansie na stanowisko kierownicze. Praca na stanowisku kierowniczym wiąże się niewątpliwie z wyższymi zarobkami. Nie ulega jednak wątpliwości, że praca na stanowisku kierowniczym wiąże się również z dużą odpowiedzialnością.

Duża odpowiedzialność oznacza między innymi to, że kierownik odpowiada nie tylko za własną pracę, ale również za efekty pracy całego zespołu. Niezmiernie ważne jest również to, aby menedżerowie brali regularny i systematyczny udział w szkoleniach takich jak: szkolenie zarządzanie projektami (tu warto wybrać interesującą nas metodologię, np. szkolenie agile podczas którego można uzyskać certyfikat agilepm foundation) czy szkolenie antystresowe. Koniecznie należy bowiem zaznaczyć, że stres i frustracja bardzo często towarzyszą kierownikom zespołów pracowniczych, zwłaszcza tych początkujących.

Szkolenie z zarządzania projektami - takie jak szkolenie scrum master - powinno być jednak poprowadzone przez wysoce wykwalifikowaną i doświadczoną firmę szkoleniową. Trzeba nadmienić, że najłatwiej odszukać firmę szkoleniową w dużych miastach, takich jak na przykład Warszawa, Wrocław czy Kraków. Nie da się ukryć, że przy wyborze firmy szkoleniowej warto byłoby wziąć pod uwagę rozmaite kryteria. Przede wszystkim warto jednak kierować się opiniami klientów o danej firmie szkoleniowej.

Warto również przyjrzeć się szkoleniom dofinansowanym ze środków unijnych. Project management szkolenia powinny być organizowane regularnie oraz systematycznie. Dzięki temu z całą pewnością przyniosą one oczekiwane rezultaty.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.