Jaki jest obszar działań agile?

XXI wiek to czas nowych metod w zarządzaniu. Jedną z nich zdecydowanie jest Agile, czyli innymi słowy zwinne zarządzanie w firmie. Czym ono jeszcze tak dokładniej się charakteryzuje? Jakie są obszary działania agile?

zdjęcie - (the_title())


Jaki jest obszar działań agile?

XXI wiek to czas nowych metod w zarządzaniu. Jedną z nich zdecydowanie jest Agile, czyli innymi słowy zwinne zarządzanie w firmie. Czym ono jeszcze tak dokładniej się charakteryzuje? Jakie są obszary działania agile? Czy szkolenie agile pozwoli nam dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania tej metody zarządzania ? O tym wszystkim powiemy właśnie poniżej...

Czym ono jeszcze tak dokładniej się charakteryzuje?

Warto w tym momencie zastanowić się generalnie nad manifestem agile. Zawarte są tutaj cztery bardzo ważne dla funkcjonowania tej metody. Pierwsza z nich odnosi się do tego, że ludzie i interakcje pomiędzy nimi stoją wyżej niż procesy i narzędzia.

Co więcej wartość nadrzędną nad obszerną dokumentacją ma działające oprogramowanie, zaś nad formalnymi ustaleniami wyżej stoi ciągła współpraca z klientem. Ważniejsze jest także reagowanie na bieżąco na zmiany niż ślepe podążanie za planem.

Jakie są obszary działania agile?

Warto w tym momencie podkreślić, że powyższy manifest naprawdę dobrze określa główne zasady Agile. Trzeba tu jeszcze podkreślić to, że tak w zasadzi to Agile nie jest tak po prostu jaką metodą, lecz czymś więcej. Uznaje się bardziej, że jest to pewna ideologia, pewien sposób myślenia.

Powinno się go zastosować zatem do wszystkich obszarów życia przedsiębiorstwa. Nie tylko realizujemy w ten sposób jeden projekt, ale także kierując się zasadami agile wynajdujemy kolejne ciekawe projektu, rozwijamy firmę, współpracujemy z klientami itp.

Skąd możemy dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania tej metody zarządzania ?

Otóż najlepszą odpowiedzią na to pytanie zdecydowanie jest agile project management szkolenie. Dzisiaj prawie każda uczelnia oraz instytucja i firma związana z biznesem prowadzi specjalne szkolenia biznesowe.

Stają się one coraz większą koniecznością, ponieważ w zasadzie to coraz mniej osób, które otwierają firmy związana jest zawodowo czy pod kątem wykształcenia właśnie z ekonomią. Słowem project management szkolenia stanowią idealną szansę właśnie na dobre zrozumienie agile.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.