Jakie błędy najczęściej popełniają sprzedawcy?

Skuteczność sprzedaży w dużej mierze zależy od sprzedawcy. Dobry sprzedawca wie, w jaki sposób rozmawiać z klientem, potrafi negocjować i zachęcić do zakupu danego produktu lub usługi.

zdjęcie - (the_title())

Rozmowa sprzedawcy z klientem. Jakie błędy najczęściej popełniają sprzedawcy?


To właśnie dlatego szkolenia biznesowe i sprzedażowe cieszą się coraz większą popularnością - coraz więcej osób bowiem zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo przydatne są umiejętności, które można wykorzystać podczas sprzedaży, dzięki czemu sprzedaż ta stanie się znacznie bardziej efektywna.

Sprzedawcy, którzy nie osiągają w swojej pracy zadowalających wyników, popełniają zazwyczaj szereg błędów. Oto lista często popełnianych przez sprzedawców błędów.

Niesłuchanie klienta

Choć rolą sprzedawcy jest prowadzenie rozmowy z klientem, wielu z nich nie daje klientowi nawet dojść do słowa, prowadząc długi, nieprzerwany monolog. To duży błąd! Klienci zazwyczaj czują się przytłoczeni podczas takiej rozmowy, czują się niewysłuchani i nietraktowani poważnie, przez co rezygnują z zakupu i prowadzenia dalszych negocjacji. Dobry sprzedawca przedstawia kupującemu informacje w krótkiej i treściwej formie i zadaje pytania, mające na celu skłonienie rozmówcy do uczestniczenia w rozmowie

Równie często popełnianym przez sprzedawców błędem jest przerywanie rozmówcy. Choć wielu z nas robi to automatycznie, bez zastanowienia, dobry sprzedawca powinien umieć panować nad tym odruchem. Klient, którego wypowiedź kilkakrotnie została przerwana, zapewne poczuje się poirytowany i zrezygnuje z dalszej rozmowy.

Monotonne monologi

Każdy z nas z pewnością słyszał kiedyś osobę, która choć przekazuje ciekawe informacje, robi to w sposób który już na starcie zniechęca rozmówców do dalszego słuchania. Wielu sprzedawców popełnia ten błąd - mówią monotonnie, nie zmieniają tonu głosu i nie gestykulują. Doskonałym materiałem pomocniczym podczas mówienia są różnego rodzaju obrazy, plakaty i wykresy - im więcej bodźców zadziała na słuchaczy, tym większe będzie ich zainteresowanie i większa szansa na pozytywne zakończenie się negocjacji.

 

Dobierz odpowiednią technikę sprzedaży. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Podnieś skuteczność sprzedaży. Zwiększ swoje umiejętności negocjacyjne. Zobacz nasze szkolenia ze sprzedaży: Zapraszamy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.