Jakie cechy powinna mieć osoba kierująca projektem?

Kierowanie projektami nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Dlatego też, zadanie to powierzane jest wyłącznie określonym osobom. Przede wszystkim, m muszą to być osoby kompetentne, posiadające określone umiejętności.

zdjęcie - (the_title())

Jakie cechy powinna mieć osoba kierująca projektem?

Kierowanie projektami nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Dlatego też, zadanie to powierzane jest wyłącznie określonym osobom. Przede wszystkim, muszą to być osoby kompetentne, posiadające określone umiejętności.

Do kierowania projektami najchętniej wybierane są osoby, które ukończyły project management szkolenia. Podczas tych szkoleń zdobyły niezbędne wiedzę, umiejętności i kompetencje do tego, by właściwie pokierować projektem. Ponadto, zdobyte umiejętności pomogą w osiągnięciu oczekiwanych celów.

Warto także podkreślić, że kierownik projektów jest osobą odpowiedzialną za cały projekt, dlatego też musi posiadać niezbędne kompetencje do wykonywania swoich obowiązków. Oprócz umiejętności, dobry kierownik projektu musi mieć także określone cechy.

Do cech dobrego kierownika projektu należą przede wszystkim doskonała organizacja czasu i pracy. Umiejętność odpowiedniego zarządzania zespołem, co bez wątpienia zgłębiać pozwolą szkolenia menedżerskie Wrocław.

Podczas takiiego agile szkolenia można nauczyć się trudnej umiejętności zarządzania ludźmi, przydzielania im zadań, nadzorowania ich pracy i rozliczania z osiągnięć. Jest to bardzo ważne, dlatego wiele osób starających się o kierowanie projektem jest sprawdzana również pod kątem umiejętności zarządzania innymi osobami.

Dodatkowo, kierownik projektu powinien być osobą odpowiedzialną, obowiązkową i rozważną. Wówczas kierowanie projektem będzie znacznie łatwiejsze, usystematyzowane i możliwe do wykonania w określonym czasie.

Każde project management szkolenie podkreśla także, jak istotne w przypadku kierownika projektów jest prawidłowe komunikowanie się. Zarówno z członkami zespołu, ale również z przełożonymi i sponsorem projektu.

Bez odpowiedniej umiejętności komunikowania się może dochodzić do wielu niepotrzebnych nieporozumień, których można by uniknąć, gdyby komunikacja była bez zarzutów. Dlatego też warto, by kierownik projektu był osobą otwartą, chętną do współpracy i rozwoju zawodowego i osobistego.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.