Jakie metody są pomocne w walce ze stresem?

Coraz częściej wiele osób przeżywa duży stres w miejscu pracy. Zazwyczaj pojawia się w wyniku presji na jak najlepsze wyniki. Ponadto złe emocje są bardzo często wywoływane przez zbyt wymagającego szefa, świadomość ryzyka zwolnienia oraz z powodu długich godzin pracy.

zdjęcie - (the_title())


Jakie metody są pomocne w walce ze stresem?

Coraz częściej wiele osób przeżywa duży stres w miejscu pracy. Zazwyczaj pojawia się w wyniku presji na jak najlepsze wyniki. Ponadto złe emocje są bardzo często wywoływane przez zbyt wymagającego szefa, świadomość ryzyka zwolnienia oraz z powodu długich godzin pracy.

Ciągłe przebywanie w stresie może przyczynić się do wielu poważnych chorób i to nie tylko psychicznych. W związku z tym dla każdego pracownika narażonego na stres niezbędne zarządzanie emocjami szkolenie.

Nadmierny stres, a zarządzanie emocjami szkolenie

Nadmierny stres oraz negatywne emocje wpływają bardzo ujemnie nie tylko na życie zawodowe, ale również na życie rodzinne i towarzyskie. Szybkie tempo życia, ciągła presja czasu, chęć bycia najlepszym oraz spiętrzenie obowiązków zawodowych z domowymi to najczęstsze przyczyny stresu.

Jego najczęstszymi objawami jest ciągłe znużenie, brak energii, senność lub trudności z zasypianiem. Ponadto ciągle zestresowanym osobom towarzyszy huśtawka nastrojów, bóle głowy, kłopoty z koncentracją, bóle brzucha czy pleców oraz karku.

Nie zatem dziwnego ze stres został uznany za chorobę dwudziestego pierwszego wieku. Jest on bardzo silną trucizną dla organizmu, która to pozbawia radości oraz chęci do życia. Aby nie popadać w takie skrajności dla osób aktywnych zawodowo, które to są narażone na duży stres w pracy polecane jest zarządzanie stresem szkolenie.

Zarządzanie stresem szkolenie – jak przeciwdziałać złym emocjom?

Długotrwały stres jest bardzo uciążliwy oraz ma destrukcyjny wpływ na zdrowie człowieka. Do negatywnych objawów stresu należą: gniew, złość, rozdrażnienie, złe samopoczucie czy obniżona jakość pracy. Jak zatem walczyć ze stresem? Uczy tego każde profesjonalne zarządzanie emocjami szkolenie.

Najważniejsze jest pozytywne nastawienie. Oprócz tego, dobrą bronią przeciw stresowi jest: zdrowa dieta, ćwiczenia relaksacyjne oraz uprawianie ulubionego sportu. O stresie pozwala też zapomnieć: ciepła kąpiel z dodatkiem ulubionych olejków, ulubiona książka, spokojna muzyka, sen trwający przynajmniej siedem godzin oraz rozmowa z najbliższymi. Ponadto w trudnych sytuacjach warto oddać się swym pasjom i zainteresowaniom.

Podczas szkoleń dotyczących zarządzania emocjami doświadczeni trenerzy przy pomocy sprawdzonych technik oraz ćwiczeń relaksacyjnych uczą kursantów jak skutecznie radzić sobie ze stresem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.