Jakie mocne strony powinien mieć kierownik projektu?

Kierownik projektu to osoba bardzo specyficzna – przede wszystkim bowiem należy podkreślić, że nie tylko zarządza on projektem, lecz również zajmuje się organizowaniem pewnych kontaktów, negocjacjami ze strona zewnętrznymi oraz także jest pewnym łącznikiem pomiędzy pracownikami a zarządem.

zdjęcie - (the_title())


Jakie mocne strony powinien mieć kierownik projektu?

Kierownik projektu to osoba bardzo specyficzna - przede wszystkim bowiem należy podkreślić, że nie tylko zarządza on projektem, lecz również zajmuje się organizowaniem pewnych kontaktów, negocjacjami ze stronami zewnętrznymi oraz także jest pewnym łącznikiem pomiędzy pracownikami a zarządem. Jakie w związku z tym muszą go cechować kompetencje? Jakie mocne strony musi posiadać dobry kierownik projektu? Czy agile project management szkolenie wystarczy, by zostać profesjonalnym menedżerem?

Cechy dobrego kierownika projektu

Przede wszystkim musi to być osoba na swój sposób empatyczna. Co ważne - nie mowa tu o tym, że będzie on słabego charakteru, nie do końca zorganizowany. Empatia bardziej odnosi się do tego, że taki kierownik będzie umiał wcielić się w miejsce i sytuację danej osoby, zrozumieć jej postępowanie, domyślić się, jaki ona ma charakter, jak należy z nią rozmawiać, aby osiągnąć swój cel.

To jeszcze nie wszystko - dobry kierownik projektu powinien również cieszyć się pewnym autorytetem. Oczywiście dzisiaj zasadniczo model autorytarnego kierownika w firmie odchodzi w niepamięć i jest on zasadniczo traktowany jak kolega, niemniej jednak generalnie nie może być też tak, że nikt nie ma do niego szacunku i że odnosi się nieodpowiednio.

Warto jeszcze podkreślić, że kierownik projektu musi również posiadać pewne umiejętności interpersonalne tak, aby dobrze zarządzać zespołem ludzkim i odpowiednio nim kierować. To jeszcze jednak nie wszystko, bowiem kierownik musi również wykazywać się pewnym tęgim umysłem, aby umieć odpowiednio zapamiętać prawo pracy.

Szkolenie project manager

Jak zatem widać, taki dobry kierownik projektu zasadniczo rzecz ujmując powinien mieć naprawdę całkiem sporo dobrych i mocnych stron. Niemniej jednak dość trudno będzie je osiągnąć tylko i wyłącznie poprzez studia i własną pracę.

Warto zatem wybrać się na szkolenia biznesowe Warszawa - dzięki nim dowiemy się dokładnie, jak stać się naprawdę dobrym kierownikiem projektu, znacząco podniesiemy swoje kwalifikacje (np. poprzez szkolenie scrum) oraz pokonamy wszelką konkurencję i będziemy zarządzać naprawdę całkiem sporymi zespołami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.