Jakie są główne założenia manifestu agile?

Realizacja projektu, zgodnie z przyjętymi odgórnie założeniami, w terminie i mieszcząc się w ustalonych kosztach to nie lada wyzwanie. Wszelkie działania, które mają służyć temu celowi to zarządzanie projektami, czyli project management.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są główne założenia manifestu agile?

Realizacja projektu, zgodnie z przyjętymi odgórnie założeniami, w terminie i mieszcząc się w ustalonych kosztach to nie lada wyzwanie. Wszelkie działania, które mają służyć temu celowi to zarządzanie projektami, czyli project management.

Bardzo często nazywa się to zawodem przyszłości, i nie jest to określenie na wyrost. Od skutecznego realizowania projektów zależy zarówno pozycja danego przedsiębiorstwa na rynku, jak i jego finansowa sytuacja. Początkowo wykorzystywano tradycyjny model zarządzania, zwany też kaskadowym.

Zakładał on traktowanie projektu całościowo, jednak wraz z pojawieniem się dosyć nieprzewidywalnych i ryzykownych projektów związanych z oprogramowaniem przestał się sprawdzać. Pojawiła się konieczność zmiany podejścia, a następnie Agile - tak zwana zwinna metoda zarządzania - zapoczątkowana swoistym manifestem. Aby bliżej poznać tę metodę możemy wybrać się na szkolenie agile.

Manifest Agile - założenia

Twórcy nowego, zwinnego podejścia stworzyli tak zwany manifest agile, opierający się na czterech głównych założeniach. Po pierwsze ludzie oraz ich wzajemnie interakcje miały mieć wartość nadrzędną nad wszelkimi procesami i narzędziami, zaś aktywna współpraca z klientem nad biernymi ustaleniami powstałymi przed rozpoczęciem prac nad projektem.

Reagowanie na zaistniałe zmiany i nieprzewidziane wcześniej sytuacje zastąpiło sztywne podążanie za planem. Największe znaczenie zyskało działające oprogramowanie (zrealizowany projekt), a nie obszerna dokumentacja.

Agile project management szkolenie

Szkolenia biznesowe z zakresu agile polecane są dla wszystkich osób pragnących poznać skuteczne i funkcjonalne podejście do zarządzania projektami i nauczyć się wdrażać w życie związane z nim metody, techniki i narzędzia, w szczególności zaś do członków kadry kierowniczej, liderów grup projektowych oraz osób wchodzących w ich skład.

Dzięki udziałowi w szkoleniu zdobędzie się wiedzę i umiejętności niezbędne do tak zwanego zwinnego zarządzania, koniecznego w szczególności w przypadku skomplikowanych i ryzykownych projektów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.