Jakie są uniwersalne metody zarządzania projektami?

Zarządzanie projektami to obecnie sprawa istotna naprawdę w praktycznie każdej firmie. W końcu dzisiaj właśnie tak odbywa się praca w firmach – poprzez zarządzanie różnego rodzaju pomniejszymi projektami.

Gamma - Jakie są uniwersalne metody zarządzania projektami?


Jakie są uniwersalne metody zarządzania projektami?

Zarządzanie projektami to obecnie sprawa istotna naprawdę w praktycznie każdej firmie. W końcu dzisiaj właśnie tak odbywa się praca w firmach - poprzez zarządzanie różnego rodzaju pomniejszymi projektami. Jakie można tutaj będzie wymienić uniwersalne metody zarządzania takowymi?

Szkolenia biznesowe - najlepsze źródło informacji

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że poniżej niestety jedynie uda nam się dość powierzchownie i ogólnie zarysować problematykę metodyki zarządzania projektami. Aby zdobyć więcej konkretnych informacji warto zainwestować w różnego rodzaju szkolenia biznesowe take jak: agile project management szkolenie, project management szkolenia. W zasadzie powinien to uczynić absolutnie każdy, kto na poważnie myśli o objęciu stanowiska kierownika projektu lub już takowe obejmuje. Szkolenie agile jest przydatne dla osób zdecydowanych, by poznać konkretnie tę metodykę.

Uniwersalne metody zarządzania projektami

Wróćmy jednak do modeli zarządzania projektami. Jakie z nich warto wymienić? Przede wszystkim obecnie coraz większą popularnością cieszy się metodyka agile. Stanowi ona pewną odpowiedź na ciągle zmieniający się rynek i coraz większą ilość niepewnych czynników podczas zarządzania projektem.

Dokładniej rzecz ujmując zaś chodzi tu o to, że w tej metodyce nie stawia się mocno na biurokrację i dokładne określenie celów projektu z klientem a także bardzo dokładne określenie zadań każdego. Tutaj raczej dominuje dość duża elastyczność w kierowaniu projektami.

Inną metodyką jest metodyka kaskadowa. Tutaj wyznacza się niejakie punkty zwrotne, pewne granice i określa, co jest możliwe do zmiany wcześniej, a co nie po przekroczeniu takiej granicy. Ważne są także modele produktowe.

Tutaj z kolei liczy się bardzo dokładne określenie produktu, czyli celu takiego projektu a każdy etap jego realizacji jest naprawdę bardzo dobrze udokumentowany i określony. Warto jeszcze na koniec wspomnieć o modelu projakościowym, w którym przede wszystkim najbardziej istotną kwestią jest eliminacja jakichkolwiek błędów i pomyłek, w zasadzie zanim jeszcze one powstaną.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.