Kiedy przydaje się umiejętność prowadzenia negocjacji?

Negocjacje większości osób kojarzą się ze światem wielkiego biznesu oraz poważnymi decyzjami podejmowanymi za zamkniętymi drzwiami. Oczywiście jest to skojarzenie słuszne, bo osoby pracujące na wysokich szczeblach w międzynarodowych korporacjach opanowały tę umiejętność do perfekcji.

zdjęcie - (the_title())


Kiedy przydaje się umiejętność prowadzenia negocjacji?

Negocjacje większości osób kojarzą się ze światem wielkiego biznesu oraz poważnymi decyzjami podejmowanymi za zamkniętymi drzwiami.

Oczywiście jest to skojarzenie słuszne, bo osoby pracujące na wysokich szczeblach w międzynarodowych korporacjach opanowały tę umiejętność do perfekcji, jednak błędem jest sądzić, że umiejętne prowadzenie negocjacji nie może przydać się każdemu z nas w codziennym życiu.

W rzeczywistości jest ono przydatne o wiele bardziej, niż można by przypuszczać. Negocjacje prowadzimy na przykład starając się o nową pracę (a dzięki skutecznemu przedstawianiu swoich racji zyskać możemy na przykład wyższą pensję), kupując nieruchomości czy samochody, ubiegając się w banku o kredyt czy pożyczkę itd. Negocjujemy także w sprawach błahych, np. odnośnie tego, co danego dnia spożywać będziemy na obiad.

Umiejętność prowadzenia negocjacji w taki sposób, aby przebiegały one po naszej myśli przydać może się więc każdemu, bez względu na płeć, wiek, wykształcenie czy pozycję zawodową. W jaki sposób nabyć możemy tą niewątpliwie przydatną zdolność?

Warto wziąć udział w szkoleniu biznesowym właśnie z tego zakresu. Zastanawiasz się, czego można spodziewać się po takim szkoleniu i dla kogo jest ono przeznaczone?

Szkolenia negocjacje

Szkolenia biznesowe z zakresu negocjacji polecane są dla wszystkich osób pragnących zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności przydatne nie tylko w życiu zawodowym, ale też prywatnym, w szczególności zaś do osób na stanowiskach związanych z handlem.

W trakcie szkolenia jego uczestnicy zdobędą praktyczne doświadczenia negocjacyjne dzięki którym będą w stanie:

  • efektywnie planować i przygotowywać negocjacje,
  • poznać swój styl negocjowania i nauczyć się korzystać z niego w praktyce,
  • odkryć cechy, które posiadać powinien skuteczny negocjator,
  • udoskonalić swoje umiejętności perswazyjne,
  • nauczyć się tworzyć koalicje i zwiększać negocjacyjną siłę przetargową,
  • poznać związane z negocjacjami triki i sztuczki,

oraz wiele innych praktycznych umiejętności.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.