Niezwykle istotne kompetencje miękkie u skutecznego handlowca

Każdego dobrego handlowca charakteryzują pewne cechy charakteru oraz posiadane umiejętności, które w dużej mierze pomagają mu w efektywnej sprzedaży. Skuteczny i profesjonalny przedstawiciel handlowy powinien stale pracować nad sobą oraz pogłębiać swoją wiedzę w konkretnej dziedzinie, jak również umiejętności komunikacyjne.

18 stycznia 2019
zdjęcie - Niezwykle istotne kompetencje miękkie u skutecznego handlowca

Niezwykle istotne kompetencje miękkie u skutecznego handlowca

Każdego dobrego handlowca charakteryzują pewne cechy charakteru oraz posiadane umiejętności, które w dużej mierze pomagają mu w efektywnej sprzedaży.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia dla handlowców online:

Skuteczny i profesjonalny przedstawiciel handlowy powinien stale pracować nad sobą oraz pogłębiać swoją wiedzę w konkretnej dziedzinie, jak również umiejętności komunikacyjne.

W celu efektywnej sprzedaży każdy handlowiec powinien brać udział w cyklicznych szkoleniach organizowanych przez zakład pracy, w którym pracuje.

Praca handlowca jest niezwykle trudna oraz bardzo odpowiedzialna. Osoba pracująca na tym stanowisku każdego dnia ma do czynienia z różnymi kontrahentami, którzy to czasem są bardzo trudnymi klientami.

Priorytetowym zadaniem każdego handlowca jest taka współpraca ze wszystkimi klientami, która przynosi wymierne korzyści finansowe dla firmy w której pracuje. Każdy profesjonalny handlowiec powinien potrafić sprzedać każdy towar, nawet najbardziej wymagającemu klientowi. Co więcej powinien umieć przeciągnąć na swoją stronę klientów z konkurencji.

Zatem jaki zestaw umiejętności powinien posiadać profesjonalny przedstawiciel handlowy?

W związku z tym, że handlowcy mają bezustannie kontakt z klientem niezwykle istotne jest rozwijanie u nich kompetencji miękkich. W celu pozyskania takich cennych umiejętności, każdy aktywny zawodowo handlowiec powinien brać udział w odpowiednich szkoleniach sprzedażowych, które to w dzisiejszych czasach są organizowane w większości dużych miast.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online:

Dużym uznaniem wśród wielu handlowców cieszą się szkolenia handlowe Kraków. Podczas uczestnictwa w nowatorskich szkoleniach sprzedażowych, każdy uczestnik może zaznajomić się ze skutecznym technikami sprzedażowymi oraz negocjacyjnymi.

Otóż, aby skuteczne sprzedawać dane produkty należy nabyć niezbędną wiedzę na temat skutecznego przekonywania klienta, nawet takiego który do owego produktu odnosi się z dużym dystansem. Wykorzystywanie sprawdzonych metod efektywnej sprzedaży skutecznie podnosi końcowe rezultaty oraz pomaga w wypracowaniu własnego sposobu kontaktu z klientem

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.