Menedżer projektu – jakie są jego obowiązki w firmie?

Nie ulega wątpliwości, że nie każdy z nas posiada odpowiednie predyspozycje do zajmowania stanowiska menedżerskiego w firmie. Z całą jednak pewnością istnieje szereg osób, które takie predyspozycje posiadają.

zdjęcie - (the_title())


Menedżer projektu - jakie są jego obowiązki w firmie?

Nie ulega wątpliwości, że nie każdy z nas posiada odpowiednie predyspozycje do zajmowania stanowiska menedżerskiego w firmie. Z całą jednak pewnością istnieje szereg osób, które takie predyspozycje posiadają.

Na pewno trzeba przyznać, że na stanowiskach menedżerskich przydatne będą cechy charakteru takie jak: pewność siebie, duża odporność na stres, stanowczość i empatia. Na stanowiskach kierowniczych nieodzowna jest również gotowość do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji. Z pomocą przychodzi tu agile project management szkolenie oraz szkolenie scrum.

Trzeba mieć bowiem na uwadze, że menedżerowie są odpowiedzialni za szereg zadań. Odpowiadają oni za efekty nie tylko swojej pracy, ale również za efekty pracy swoich podwładnych.

Ponadto, menedżerowie projektów muszą wdrażać nowych pracowników do pracy. Organizacja szkoleń dla nowych pracowników nigdy nie jest zaś zadaniem łatwym, a w wyjątkowych sytuacjach może nastręczać całkiem spore trudności.

Na pewno trzeba zwrócić również uwagę na fakt, że menedżerowie projektu muszą również zaznajamiać swoich pracowników z ważnymi zmianami w przepisach prawa. Każdy rodzaj działalności jest bowiem obwarowany przepisami prawnymi i nie wolno zapominać o tym jak ważne jest ich przestrzeganie.

Jak bowiem powszechnie wiadomo nieznajomość prawa szkodzi, ale nie zwalnia w żadnym razie z obowiązku jego przestrzegania. Z całą pewnością dobrze by było zdać sobie sprawę z faktu, że to my jako menedżerowie będziemy odpowiedzialni za błędy naszych podwładnych wynikające z nieznajomości prawa.

Dlatego też do obowiązków menedżera należy również zapoznawanie podwładnych ze zmianami w prawie. Sami menedżerowie również powinni brać udział w różnego rodzaju kursach doszkalających.

Godnymi polecenia będą takie szkolenia jak: project manager szkolenia oraz szkolenia biznesowe Warszawa. Nie da się ukryć, że szkolenia te powinny być prowadzone przez doświadczonego szkoleniowca.

Na pewno warto sprawdzić kwalifikacje osoby podejmującej się przeprowadzenia szkolenia. To bowiem od kompetencji i doświadczenia tej osoby zależy skuteczność szkolenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.