Metody zarządzania zespołem wirtualnym

Rynek gospodarczy jest bardzo szeroko rozbudowany w dzisiejszych czasach. Jeżeli chcemy przetrwać, konieczny jest duży teren działania przedsiębiorstwa. Sytuacja wówczas często wymusza w nas zatrudnienie wirtualnego zespołu.

zdjęcie - Metody zarządzania zespołem wirtualnym


Rynek gospodarczy jest bardzo szeroko rozbudowany w dzisiejszych czasach. Jeżeli chcemy przetrwać, konieczny jest duży teren działania przedsiębiorstwa. Sytuacja wówczas często wymusza w nas zatrudnienie wirtualnego zespołu. Pomaga w poszerzeniu działalności, dodatkowo posiada wiele zalet wobec firmy. Jednak zdecydowanie się na zespół rozproszony jest nie lada wyzwaniem dla wielu osób. Najważniejszym elementem jest odpowiednie i skuteczne zarządzanie. Warto wówczas zapoznać się z metodami, które ułatwią zadanie i dalsze rozwijanie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

Mogą Cię zainteresować: talenty Gallupa, szkolenie dla brygadzistówszkolenia otwarte Warszawa.


Prowadzenie zespołu wirtualnego zazwyczaj odbywa się za pomocą nowoczesnych technologi, sprzętów. Dobrze sprawdzają się także narzędzia, które służą większości nam codziennie, czyli telefon, Internet, e-maile. Są one proste w obsłudze, nie wymagają skomplikowanych instalacji, uczenia się prawidłowej obsługi. Musimy być pewni, że nasze urządzenia są sprawne i niezawodne, dzięki czemu będziemy wiedzieć, że w odpowiedni sposób i w danym czasie, informacje dotrą do naszego odbiorcy, pracowników. Konieczna jest także dostępność, tzn. mogą być obsługiwane z każdego miejsca i w każdej chwili. Metoda z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, daje nam pewność, że zarządzanie pracownikami odbywa się w jasny i skuteczny sposób.


Kolejnym rozwiązaniem, które ułatwi na zarządzanie rozproszonym zespołem, są specjalne programy, systemy w smartfonach, tabletach, czy laptopach. Nie tylko ułatwią komunikację z każdym członkiem, ale również usprawnią i umożliwią wykonanie powierzonych zadań, celów. Takimi niezawodnymi narzędziami może być Skype, komunikator GTalk, a czasem ClickMeeting (bardzo często wykorzystywane w firmach). Dzięki temu można zorganizować videokonferencje, telekonferencje i inne spotkania. Warto pamiętać, że każde spotkanie, nawet nie bezpośrednie, pozwala poprawić relacje, zwiększyć zaufanie i szacunek wobec siebie w zespole. Są to metody, które pozwalają na zwiększenie efektywności pracy, powierzonych projektów. Ważne jest, by nie zaniedbywać kontaktu, a dobrze wykonane zadanie, w danych czasie, nagradzać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.