Metodyka Agile a zarządzanie projektami

Wśród wielu metodyk zarządzania projektami, z pewnością wyróżnia się metodyka Agile. Jest to cały system, który pozwala na zamknięcie konkretnego projektu w danym terminie i budżecie. Metodyka Agile stosowana jest do wszelkich działań, które opierane są na kontakcie z klientem: oznacza to, że jej głównym celem jest nie tyle samo zakończenie projektu, lecz sprawienie, że klient będzie usatysfakcjonowany.

   
  Wśród wielu metodyk zarządzania projektami, z pewnością wyróżnia się metodyka Agile. Jest to cały system, który pozwala na zamknięcie konkretnego projektu w danym terminie i budżecie. Metodyka Agile stosowana jest do wszelkich działań, które opierane są na kontakcie z klientem: oznacza to, że jej głównym celem jest nie tyle samo zakończenie projektu, lecz sprawienie, że klient będzie usatysfakcjonowany.

  Czym jest metodyka Agile?

  Metodyka Agile to bardzo ogólne sformułowanie, które zawiera w sobie wiele elastycznych części, które możemy dopasować pod osobiste wymagania i specyfikę projektu. Jednak Agile sprawdza się w projektach już zdefiniowanych, które posiadają odpowiednią charakterystykę, czas trwania, moment rozpoczęcia i zakończenia, budżet oraz specyfikę organizacyjną.

  Kim jest Agile Project Manager?

  Agile Project Manager to osoba, która ukończyła szkolenia z zakresu metodyki Agile oraz potrafi doskonale zarządzać projektami przy wykorzystaniu głównych zasad i programów związanych z tą techniką.
   
   
  Agile szkolenia organizowane są przez wiele podmiotów, jednak warto wybierać renomowane przedsiębiorstwa edukacyjne, które posiadają wymagane certyfikaty do nauki metodyki Agile oraz bazują na wiedzy najlepszych praktyków.

  Ukończyłem szkolenie - co dalej?

  Po ukończonym szkoleniu z metodyki Agile otwierają się drzwi do wielu firm - szczególnie tych o charakterze międzynarodowym. W światowych korporacjach zapotrzebowanie na specjalistów od zarządzania projektami nie maleje i sprawia, że to właśnie takie firmy są głównym pracodawcą osób, które posiadają uprawnienia do tej działalności.

  Metodyka Agile należy to metodyk zwinnych, które stanowią najczęściej wykorzystywane na całym świecie. Łączy w sobie sztywność zasad (takich jak określony budżet czy termin projektu) z elastycznością i możliwością dopasowań: sprawia to, że jej znajomość przyda się w każdym przedsiębiorstwie, które chce optymalizować swoje procesy i skuteczniej oraz efektywniej zarządzać wszelkimi projektami.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.