Modele informacji zwrotnej

Typy informacji zwrotnej zależą od celu jaki chcemy osiągnąć.

Gamma - Modele informacji zwrotnej

Modele informacji zwrotnej - co to jest informacja zwrotna

 1. Bieżąca informacja zwrotna
  Ma miejsce w każdej sytuacji w pracy, kiedy zauważasz konkretne zachowanie pracownika i chcesz mu przekazać informację na ten temat. Celem informacji zwrotnej jest rozwój pracownika, a nie potwierdzenie swojej wartości. Potrzebujesz tylko być uważny na innych i reagować zaraz po zdarzeniu. Najlepiej wyrazić to, co chcesz przy użyciu zasady FUO (fakty, ustosunkowanie, oczekiwania).

 2. Podsumowująca informacja zwrotna
  Jest to informacja zwrotna, która dotyczy podsumowania pracy, realizacji projektu, zadania lub celów. Okresem podsumowania może być tydzień, miesiąc, kwartał lub rok. Taką informację zwrotną najlepiej wyrażać przy użyciu modelu Z.

 3. Coachingowa informacja zwrotna.
  Jej celem jest stworzenie warunków, dzięki którym pracownik sam będzie mógł podjąć autorefleksję na temat swojego zachowania.

Modele przekazywania informacji zwrotnej:


FUO

Model Z
Podkreśl pozytywne zachowanie i pokaż jego konsekwencje, stosując spójnik i powiedz o negatywnym aspekcie i sformułuj swoje oczekiwania na przyszłość.

„Chcę porozmawiać o Twojej pracy w pierwszych tygodniach. Doceniam to, że dokładnie i sumiennie realizujesz swoje zadania, dwukrotne sprawdzanie raportu przyniosło pozytywne efekty”.
„Chcę ci powiedzieć, że nie jestem zadowolony z kontaktu z Krzyśkiem, który jest członkiem zespołu projektowego. Nie odpisujesz na jego maile”.
„Oczekuję, że zaczniesz odpisywać, kiedy będzie do Ciebie pisał lub ustalisz z nim inny sposób komunikacji”.

Coachingowa Informacja Zwrotna – informacjaCo feedbackujemy

 • Rezultaty – dajemy informację zwrotną na temat osiągnięć
 • Wysiłek – podkreślamy działania pracownika, nakład pracy, podejmowane próby
 • Postawę – chwalimy za sposób podejścia do tematu, działania

W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” zajęliśmy 1 miejsce. Wybierz nasze szkolenia. Zobacz działy: szkolenia dla kierowników, szkolenia HR, szkolenia dla administracji publicznej. Zapraszamy.

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.