Na czym opiera się model scrum?

Dzisiaj często słyszymy czy czytamy w biznesowych artykułach o takich pojęciach jak scrum albo też agile. Do czego one tak w zasadzie się odnoszą? Czy warto zajmować się w ogóle tego typu problematyką?

zdjęcie - (the_title())


Na czym opiera się model scrum?

Dzisiaj często słyszymy czy czytamy w biznesowych artykułach o takich pojęciach jak scrum albo też agile. Do czego one tak w zasadzie się odnoszą? Czy warto zajmować się w ogóle tego typu problematyką?

Oczywiście, jak najbardziej opłaca się zainwestować swój czas, pieniądze oraz energię, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o tych pojęciach, ponieważ stanowią one prawdziwą nowość w świecie biznesu, na dodatek doskonale się sprawdzającą. Na początek warto powiedzieć trochę zasadniczo o samym agile...

Agile project management szkolenie - najważniejsze informacje

Dlaczego zaczynamy od tego pojęcia? Otóż dlatego, że jest ono niejako nadrzędne w stosunku do pojęcia scrum. Agile bowiem odnosi się do całej ideologii, do pewnego stylu myślenia. Zasadniczo Agile stosowane jest w absolutnie każdym aspekcie pracy danego przedsiębiorstwa. Trzeba tutaj wspomnieć jeszcze o głównych założeniach agile.

Otóż podkreślają one, że elementy należące do dawnego stylu zarządzania, takie jak np. trzymanie się ściśle określonego planu, kwestie formalne itp. są bardzo istotne, niemniej jeszcze istotniejsze są rzeczy związane ze współczesnym modelem zarządzania a mianowicie : podążanie za zmianami, zachowanie pewnej elastyczności itp. Mówiąc wprost agile umożliwia lepsze zaprogramowanie czasu, stałą współpracę z klientem i nastawione jest na zysk.

Scrum - jedna z metod agile

Scrum z kolei jest jedną z metod wykorzystywanych w zarządzaniu typu agile. Tutaj mamy do czynienia przede wszystkim z podzieleniem pracy na krótsze odcinki na tzw. sprinty, trwające średnio od tygodnia do czterech tygodni. W ramach takiego sprintu mamy do czynienia z pewnymi ściśle założonymi celami.

Co ważne - nie ustala się na początku celów dla wszystkich sprintów tylko dla tego jednego. Po jego zakończeniu ocenia się, co dalej konieczne jest do osiągnięcia sukcesu i to stanowić będzie cel główny następnego sprintu.

Agile project management szkolenie - najlepsze źródło wiedzy

W jaki sposób zdobyć szerszą wiedzę z zakresu scrum i agile? Najlepiej sprawdzą się tu szkolenia biznesowe, project management szkolenia.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.