Najciekawsze szkolenia dla managerów sprzedaży

Osoby zajmujące się sprzedażą, a także te, które zarządzają zespołami sprzedaży z racji wykonywania swoich obowiązków oraz specyfiki branży, w jakiej działają znacznie częściej od innych profesji (no może z wyłączeniem kadr i księgowości), uczestniczą we wszelkiej maści kursach i szkoleniach. Niektóre z nich mają na celu podniesienie ich kompetencji jako skutecznego sprzedawcy, inne zaś na dokładne poznanie produktu, który ma sprzedawać. Część z osób pracujących w działach handlowych bierze także udział w szkoleniach, w trakcie których ma szansę niekoniecznie zdobyć potrzebną jej wiedzę, ale nawiązać nowe relacje z potencjalnymi klientami. 


  Osoby zajmujące się sprzedażą, a także te, które zarządzają zespołami sprzedaży z racji wykonywania swoich obowiązków oraz specyfiki branży, w jakiej działają znacznie częściej od innych profesji (no może z wyłączeniem kadr i księgowości), uczestniczą we wszelkiej maści kursach i szkoleniach. Niektóre z nich mają na celu podniesienie ich kompetencji jako skutecznego sprzedawcy, inne zaś na dokładne poznanie produktu, który ma sprzedawać.

  Część z osób pracujących w działach handlowych bierze także udział w szkoleniach, w trakcie których ma szansę niekoniecznie zdobyć potrzebną jej wiedzę, ale nawiązać nowe relacje z potencjalnymi klientami. Niezależnie od powodów uczestnictwa, większość z nich może z pamięci wyrecytować, które szkolenia były dla niego wartościowe, a które wyłącznie stratą czasu.

  I jak w każdym przypadku tworzy się swojego rodzaju ranking zawierający na przykład najciekawsze szkolenia dla managerów sprzedaży.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak pracować z trudnym klientem? Co to jest Seek&sale training i jak zostać hunterem sprzedaży? Jak skutecznie negocjować. Jak radzić sobie z psychomanipulacją w biznesie? Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe.

  Zapraszamy.

  Wiadomo, że opinia o jakimś produkcie (a szkolenie takim produktem przecież jest) przenosi się najlepiej i najszybciej pocztą pantoflową – tak na marginesie, wykorzystuje to między innymi technika marketingu szeptanego. Stąd też wiele szkoleń poświęcona jest właśnie temu tematowi. Uczestnicy takich warsztatów uczą się na nich, oprócz tego w jaki sposób ten marketing wykorzystać na swoje potrzeby.

  Dodatkowo za tym atrakcyjniejsze były uznawane, kiedy w zakresie poruszanych tematów były też takie dotyczące przekazywania zdobytej wiedzy swojemu zespołowi.

  Oczywiście rekordy we wszelkich rankingach biją te formy, które oprócz wiedzy czysto teoretycznej pozwalają także na jej wypróbowanie w praktyce. I nie wystarczą tu już tylko zaimprowizowane scenki odgrywane na forum uczestników.

  Podejścia kreatywnego aktualnie wymaga się nie tylko od samych sprzedawców i ich managerów, ale także do osób prowadzących szkolenia. Muszą one bowiem nie tylko przyciągnąć potencjalnych uczestników, ale także zainteresować i zaciekawić ich na tyle, by zechcieli skorzystać z kolejnych oferowanych przez daną firmę form edukacyjnych.

  A ponieważ konkurencja w tym zakresie też zaczyna robić się coraz ostrzejsza, można oczekiwać, że ciekawszych szkoleń pojawi się znacznie więcej.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.