Narzędzia do zarządzania projektami

Dostępnych narzędzi do efektywnego zarządzania projektami jest naprawdę całe mnóstwo. Każde z nich ma swoje plusy i minusy, jednak nie każdy pasuje do wszystkich typów realizowanych w przedsiębiorstwach projektów.

Gamma - Narzędzia do zarządzania projektami

  Dużą popularnością cieszą się narzędzia takie jak Software oraz Hardware. W skład Software wchodzą Jira Software, Trello, Slack / HipChat, Wunderlist, InvisionApp, Sketch, Harvest/Toggl, Tower, Confluence, Google Docs / Sheets, Google Hangout, Pivotal Tracker. W przypadku Hardware narzędzie te są zdecydowanie mniej skomplikowane i zaliczają się do nich następujące elementy:

  • Smart Board, czyli tablica cyfrowa znajdująca się w zdecydowanej większości pokojów programistów
  • bardzo kreatywne ołówki i czyste kartki papieru
  • iPhone + iPad + laptop ( podstawa codziennej efektywnej pracy i komunikacji)
  • przestronne i dobrze wyposażone środowisko pracy.

  Narzędzia zarządzania projektami zarówno Software jak Hardware mają wiele zalet. Jeśli chodzi o pozytywne aspekty korzystania z takich narzędzi do zarządzania projektami to z całą pewnością:

  • bardzo dobra i niczym nie skrępowana możliwość integracji wszystkich narzędzi między sobą w ramach jednego, dużego ekosystemu bez konieczności jego synchronizacji
  • kilkanaście osób pracuje w tym samym momencie, niezależnie od siebie
  • pracując na raz w tym samym momencie pracownicy i zarządcy niemal natychmiast mają widoczny Feedback, zgodny z odpowiednim, idealnym modelem
  • dzięki narzędziom panuje duża elastyczności w dostosowywaniu się do potrzeb i wymagań klientów
  • co ciekawe wiele z tych narzędzi jest w stanie samodzielnie raportować wszystkie dane, magazynowane w chmurze.

  Jedyną wadą powyższych narzędzi przeznaczonych do zarządzania projektami jest ich dynamika. Narzędzia rozwijają się na tyle szybko, że niekiedy bardzo trudno jest nadążyć za wszelkimi jego aktualizacjami. Ciągle pojawiają się nowe funkcje, a to oznacza, że użytkownicy muszą poświęcić dużo czas na aktualizację zdobytych wiadomości. Dlatego dobrze chodzić na szkolenia z zakresu zarządzania projektami.

  Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.