Narzędzia zarządzania projektami

Każdemu przedsiębiorcy zależy na osiągnięciu sukcesu – to rzecz oczywista i całkowicie naturalna. Co jednak trzeba zrobić, aby taki sukces osiągnąć? Przede wszystkim nie można zamykać się na nowości – trzeba iść z duchem czasu i korzystać z nowoczesnych technologii tak, aby służyły one na korzyść firmy. Jedną z takich nowinek technologicznych są właśnie narzędzia do zarządzania projektami…

Gamma - Narzędzia zarządzania projektami

   

  Każdemu przedsiębiorcy zależy na osiągnięciu sukcesu - to rzecz oczywista i całkowicie naturalna. Co jednak trzeba zrobić, aby taki sukces osiągnąć? Przede wszystkim nie można zamykać się na nowości - trzeba iść z duchem czasu i korzystać z nowoczesnych technologii tak, aby służyły one na korzyść firmy. Jedną z takich nowinek technologicznych są właśnie narzędzia do zarządzania projektami...

  Zarządzanie projektami - trudności i bariery

  Na początek warto jednak powiedzieć kilka słów o samym zarządzaniu projektami. O co tu chodzi? Czemu jest to takie istotne? Otóż przede wszystkim należy powiedzieć wprost, że projekty to obecnie zdecydowana większość pracy firmy. Co więcej - projekty zazwyczaj wiążą się z czymś kreatywnym, innowacyjnym, w związku z czym zakończenie projektu sukcesem, nie raz powoduje także automatyczny wzrost pozycji firmy na rynku. Zarządzanie projektami jednak nie jest wcale takie proste... Trzeba bowiem dokładnie rozplanować zadania, pilnować ich terminów, rozwiązywać trudne sytuacje, kreować wyjątkowe rozwiązania, koordynować pracę wielu osób... Czy istnieje jakiś sposób, aby ułatwić sobie to trudne zadanie? Oczywiście, że tak! Przyda się wtedy agile foundation szkolenie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na szkolenie z zarządzania projektami. Na szkoleniu zostaną omówienie kluczowe aspekty związane z zarządzaniem projektami wg. PMI: specyfika pracy projektowej, procesy i fazy w projekcie, kamienie milowe, komunikacja w projekcie, zarządzanie ryzykiem i struktura projektu.Zobacz też zarządzanie czasem szkolenie. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym działem szkoleń menadżerskich.

  Narzędzia zarządzania projektami - genialne rozwiązanie

  Otóż dzisiaj na rynku mamy wiele przeróżnych narzędzi do zarządzania projektami. Zazwyczaj są to oczywiście programy komputerowe. Pozwalają one na gromadzenie danych, przeprowadzenie efektywnej i owocnej burzy mózgów, odhaczanie terminów, zadań, skonstruowanie kalendarza, komunikację pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu. Słowem takie narzędzia zarządzania projektami świetnie przyspieszają i ułatwiają pracę.

  Jak wybrać narzędzia zarządzania projektami?

  Przede wszystkim należy dokładnie zastanowić się, czego potrzebujemy, jakich funkcji na co dzień będziemy używać. Ponadto warto spojrzeć, czy program ma możliwość zakupu licencji na jakiś czas, czy też może jest bezpłatny? Warto także wypróbować wcześniej choćby i przez jeden dzień dany program. Jeśli trudno nam jest zdecydować, poprośmy o pomoc kolegów, znajomych, sprzedawców, spójrzmy na opinie w Internecie o danych narzędziach itp.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.