Negocjacje handlowe – jak się szkolić?

Każdy sprzedawca ma do czynienia z negocjacjami – w końcu na co dzień próbujemy przekonać klientów do swoich racji, próbujemy dojść do porozumienia z dostawcami i zawieramy umowy z kontrahentami. Wszystkie te części pracy wymagają od nas specyficznych zdolności, które całościowo nazywane są umiejętnościami negocjacyjnymi. Część metod i technik stosujemy automatycznie, często nie zastanawiając się nad tym, jaką strategię wybrać do przekonania konkretnej osoby w realnej sytuacji.

zdjęcie - Negocjacje handlowe – jak się szkolić?

Każdy sprzedawca ma do czynienia z negocjacjami - w końcu na co dzień próbujemy przekonać klientów do swoich racji, próbujemy dojść do porozumienia z dostawcami i zawieramy umowy z kontrahentami. Wszystkie te części pracy wymagają od nas specyficznych zdolności, które całościowo nazywane są umiejętnościami negocjacyjnymi.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

Część metod i technik stosujemy automatycznie, często nie zastanawiając się nad tym, jaką strategię wybrać do przekonania konkretnej osoby w realnej sytuacji. Jednak to właśnie ci, którzy mają wiedzę teoretyczną i wykorzystują ją w praktyce, odnoszą największe sukcesy sprzedażowe.

Jeśli chodzi o negocjacje handlowe szkolenia organizowane są przez wiele szkół i podmiotów, dzięki czemu z łatwością możemy wybrać takie, które będzie nam odpowiadać pod względem ilości godzin, czasu trwania i terminu spotkań. Zdecydowanie trudniej jest jednak wybrać szkolenie, z którego naprawdę wiele wyniesiemy.

Jak zdecydować? Najważniejsze jest to, by na kursie móc przećwiczyć różne strategie w praktyce. Doskonałe szkolenie to takie, które zawiera zarówno elementy teoretycznej nauki, jak i praktycznych warsztatów pod okiem doświadczonego specjalisty. Pozwala to na przećwiczenie konkretnych strategii oraz wyeliminowanie błędów, które możemy popełniać na początku nauki.

Jeśli nie mamy żadnego doświadczenia z negocjacjami handlowymi, na sam początek możemy wybrać również szkolenia online. Choć nie pomogą one w skutecznej nauce praktycznej, powalają na zapoznanie się z popularnymi technikami wpływania na klienta. Taka wiedza jest bazą do ćwiczeń w każdej sytuacji - w domu, w pracy i w szkole również spotykamy się z koniecznością prowadzenia negocjacji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe online:

W końcu negocjujemy z partnerem, dziećmi i współpracownikami! Umożliwia to codzienne ćwiczenie wybranych technik, dzięki którym z czasem możemy wybrać te, które są dla nas najbardziej skuteczne i naturalne. Pozwala to na naukę na własną rękę, która niesie za sobą metodę prób i błędów, dzięki czemu z pewnością nauczymy się praktycznego wykorzystywania technik negocjacyjnych.

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.