Nowoczesne metody zarządzania firmowymi projektami

W ostatnim czasie zainteresowanie tematyką zarządzania projektami nabrało dużego znaczenia. Wiele osób rozpoczęło pracę w tej dziedzinie. Dziedzina ta ma potencjał wzrostowy, a zarządzanie projektami ma znaczenie nie tylko dla menedżerów projektów: również osoby, które nie są jeszcze kierownikami projektów interesują się tą tematyką. Wiele osób szuka specjalistów z tej dziedziny. Skuteczne zarządzanie projektami to podstawa dzisiejszej dobrze prosperującej firmy, co przyczynia się bez wątpienia do osiągania dużych sukcesów.

   
  W ostatnim czasie zainteresowanie tematyką zarządzania projektami nabrało dużego znaczenia. Wiele osób rozpoczęło pracę w tej dziedzinie. Dziedzina ta ma potencjał wzrostowy, a zarządzanie projektami ma znaczenie nie tylko dla menedżerów projektów: również osoby, które nie są jeszcze kierownikami projektów interesują się tą tematyką.

  Wiele osób szuka specjalistów z tej dziedziny. Skuteczne zarządzanie projektami to podstawa dzisiejszej dobrze prosperującej firmy, co przyczynia się bez wątpienia do osiągania dużych sukcesów.

  Metoda MPBok

  Ta nowoczesna metoda ukazuje projekt jako zespół czynności, które realizują konkretni pracownicy. Wszystko wykonywane jest przy limitowanych zasobach. Działania muszą być stale planowane, dopełniane i kontrolowane. Czas jest bardzo ważnym aspektem w tej nowoczesnej metodzie zarządzania projektem. Wszystkie prace są od niego zależne. MPBok składa się z pięciu procesów o dziewięciu obszarach aktywności.

  Inną metodą jest Prince2, która składa się z trzech reguł: projekt ma mieć początek i koniec, musi być planowany tak, aby zakończył się sukcesem, oraz każdy pracownik musi zaangażować się w realizację projektu w takim samym stopniu. Pracownicy muszą ponadto znać swoją odpowiedzialność za projekt, jak i swoje obowiązki. Każdy etap jest podejmowany jako jednostka - wszystko posiada procesy jak i techniki. Więcej o tej metodzie zarządzania możemy się dowiedzieć podczas szkolenia project management.

  Agile project management szkolenie

  Innym, nowoczesnym sposobem zarządzania projektami jest APM, zwinne zarządzanie projektem. Metoda ta pozwala ludziom efektywnie pracować jako zespół i osiągać tym samym sukcesy. Metoda ta charakteryzuje się fazą przygotowawczą, która pozwala pracownikom zrozumieć, czy praca, której sie podejmują, jest tego warta. Dodatkowo, zyskują oni kontrolę nad przebiegiem projektu: potrafią określić czas, jak i koszty. APM dostarcza pracownikom elastyczności przy odpowiedniej koncepcji projektu. Tematy związane z agile poznamy także podczas scrum szkolenia.
   
  Metoda skutecznie wykorzystuje wiedzę pracowników i łączy ją z innymi technikami, takimi jak rozwój interaktywny czy kontrola ram czasowych projektu. Nowoczesne metody zarządzania projektami pozwalają na odkrycie zupełnie nieznanych dotąd w naszej firmie możliwości. Ponadto każdy następny projekt wykonywany będzie z niezwykle dużym zaangażowaniem i przede wszystkim pewnością siebie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.